середа, 15 листопада, 2017, 13:15 Політика
Конфлікт між Порошенком і Аваковим дуже вигідний Саакашвілі, – Чорновіл

Конфлікту між Петром Порошенком та Арсеном Аваковим – перш за все помилка Конституції. Однак, масла у вогонь тут долили сили Саакашвілі та інших малих партій.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив політичний аналітик Тарас Чорновіл.

«Я людина, яка полюбляє препарувати, бо в глибокі радянські часи відпрацював кілька місяців у морзі. Тому, дуже люблю все розкладати по поличках, розділяти на деталі. Відтак, у мене проявляється цинізм і сухість. Отож, у маю риторичне питання: ті, хто каже, що Порошенко воює проти Авакова – вони ідіоти чи маніпулятори? Бо ж війни між цими політиками немає», – наголосив гість програми.

Тож Чорновіл переконаний: між ними існує лише інституційний конфлікт, який побудований на помилці у Конституції.

«Якщо президент є Верховним Головнокомандувачем Збройних сил України і відповідальний за силову сферу, то МВС мало б підпорядковуватись саме йому. Водночас, Національний банк – уряду. Треба було зробити таку перестановку, розділивши економіку, фінанси, оборону та безпеку. Ця концептуальна помилка викликає неминучі конфлікти між президентом і міністром внутрішніх справ. Непорозуміння виникають у різних дрібних формах, а потім стихають», – пояснює Чорновіл.

Він зазначає, що насправді гучна історія «рюкзаків Авакова» вибухнула із зовсім іншої структури.

«Люди, які тиждень перед подіями розказували, як президент заважає діяльності НАБУ, почали говорити, що Порошенко може використовувати структуру, Ситника, Холодницького. Це не так. Вони – фактично вороги, воюють, а Гізо Углава (перший заступник голови НАБУ, –ZIK) у їхньому середовищі – особливо близька до Саакашвілі людина. Я переконаний, що спроба розкрутити конфлікт пов’язана із цим грузинським політиком», – каже Чорновіл.

На думку експерта, конфлікт між Аваковим і Порошенком вигідний певній групі людей, які зацікавлені у дострокових виборах парламенту. Зокрема, це Саакашвілі із «Рухом нових сил» чи кілька дрібних маргінальних партій, типу «Демократичного альянсу». Вони усі мають тісний зв‘язок із Артемом Ситником, а від так – і з НАБУ.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 07:15:59