середа, 15 листопада, 2017, 2:25 Політика
Іван Вінник: Розірвати дипломатичні відносини з Росією потрібно саме зараз

Розірвання дипломатичних відносин – це повноваження виключно виконавчої гілки влади. Адже відносини між Україною та Росією встановлені на підставі протоколу, який був підписаний у 1992 році представниками урядів.

Таку думку висловив народний депутат України Іван Вінник в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«По законопроекту щодо забезпечення суверенітету в окремих районах Донецької та Луганської областей дійсно є дуже багато змістовних правок, яких налічується 653. Так, впродовж останніх двох тижнів профільний комітет працював в робочих групах з метою напрацювати компромісний текс, який може бути підтриманий п’ятьма фракціями, які свого часу формувати коаліцію «Європейська Україна», – зазначив Іван Вінник.

На думку депутата, дуже важливо мати саме такий консенсус у Верховній Раді, адже це є системний об’єднуючий закон, який визнає Російську Федерацію окупантом та агресором щодо України, і вводить відповідні правила між державою та суб’єктами, які будуть реалізовувати державну політику щодо звільнення територій.

«Щодо резонансної правки про розірвання дипломатичних відносин з Росією, яку я пропонував у прикінцевих положеннях, то абсолютно переконаний, що це потрібно робити саме зараз, не очікуючи прийняття відповідних законів з боку РФ», – певен політик.

Також він зауважив, що це повноваження виключно виконавчої гілки влади, адже відносини між Україною та Росією встановлені на підставі протоколу, який був підписаний у 1992 році представниками урядів.

«Якщо почитати фабулу цього протоколу, то вона об’єктивно не відповідає безпековій ситуації та відносинам, які сьогодні склалися між Росією і Україною. Я пропонував у прикінцевих положеннях зафіксувати, що Кабінет міністрів має ініціювати відповідний протокол розриву. Якщо цього не буде зроблено, то виникатиме питання, що вони неналежним чином виконують законодавство України», – підкреслив Іван Вінник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 23:43:54