середа, 15 листопада, 2017, 15:39 Політика
Голову ДБР обирають без громадського контролю, – політолог

У НАЗК не задоволені висуненням кандидатури Головного військового прокурора Анатолія Матіоса на посаду керівника Державного бюро розслідувань. Адже вважають його заангажованим представником Адміністрації Президента.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 10:00-12:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповів політолог Віталій Кулик.

«Матіос впевнено заявляє, що може стати керівником ДБР, мовляв, хто ж, як не я? Адже майбутнє бюро перейматиме функції Генеральної прокуратури. Він наголошує на тому, що не допустить скорочення працівників Військової прокуратури. Дійсно, робота цього органу показала високу ефективність. У порівнянні із НАБУ, прокуратура винесла доволі багато обвинувачуваних вироків», – говорить Кулик.

Експерт переконаний, що відслідкувати і вплинути на рішення спеціальної комісії щодо обрання голови ДБР дуже складно.

«Вплинути на комісію, яка обиратиме голову ДБР не легко, бо все відбувається кулуарно. Жодних громадських дискусій і контролю за цим процесом не видно. Тому розібратись, що відбувається у «магії» міністерства дуже важко. Крім того, з’явилося звинувачення представниці НАЗК, яка говорила про контроль АП. Вона вимагає, аби висунули інших претендентів на посаду голови ДБР», – розповідає політолог.

На думку Кулика, зараз йде міжвидова боротьба державних органів. Вона не викликає довіри до утворення Державного бюро розслідувань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 07:14:46