Новини » Світ 15 листопада, 2017, 17:53
Фінський парламент відмовився від переходу на літній час
Фінський парламент. Фото: uusisuomi.fi
Фінський парламент. Фото: uusisuomi.fi

Фінський парламент одностайно підтримав громадську ініціативу про скасування літнього часу.

Про це пише Фонтанка.

Парламентський комітет з транспорту і комунікації раніше підготував доповідь, де оцінив економічні вигоди від щорічного переведення годинників. Експерти прийшли до висновку, що мінусів від цього набагато більше, ніж плюсів. Профільний міністр Ганні Бернер пообіцяла обговорити скасування літнього часу з Віолета Булц, європейським комісаром з питань транспорту.

Однак сама Фінляндія не може відмовитися від переведення стрілок годинника, так як уряд не має самостійності в цьому питанні – він вирішується Європейським союзом. В ЄС підписана директива про літній час, яка забороняє країнам-членам самим приймати рішення.

Деякі фінські депутати закликали ігнорувати постанови ЄС. Зокрема, Симон Ело, лідер відкололася від «Справжніх фінів» фракції «Нова альтернатива», вважає, що Фінляндія в односторонньому порядку може відмовитися від директиви, так як це не спричинить ніяких наслідків.

«Ми повинні проявити сміливість і підтримати простих фінів, які висунули цю ініціативу», – зазначив депутат.

А для партії євроскептиків «Справжні фіни» неможливість фінів розпоряджатися власним часом стала ще однією причиною виходу Фінляндії з ЄС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 19:55 :27