середа, 15 листопада, 2017, 16:07 Світ
Держдума дозволила позасудове блокування сайтів організацій небажаних в РФ
Держдума Росії. Фото: ZIK/EPA/MAXIM SHIPENKOV
Держдума Росії. Фото: ZIK/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Російська Держдума сьогодні, 15 листопада, прийняла в третьому, остаточному читанні закон про позасудове обмеження доступу до сайтів небажаних в РФ організацій.

Про це повідомляє Інтерфакс.

В даний час небажаною на території РФ визнана діяльність 11 іноземних та міжнародних неурядових організацій. При цьому жоден з сайтів, що використовуються цими організаціями, не заблокований, йдеться в документі. Така ситуація обумовлена ​​труднощами існуючої процедури блокування даних інтернет-ресурсів.

Автори закону – депутати Юрій Швиткін («Єдина Росія»), Олександр Ющенко (КПРФ), Олег Ніколаєв («Справедлива Росія»).

У пояснювальній записці депутати нагадують, що в травні 2015 року була введена норма про можливість визнання за рішенням генеральної прокуратури РФ діяльності іноземних або міжнародних неурядових організацій, що представляють загрозу основам конституційного ладу РФ, обороноздатності країни або безпеці держави, небажаною на території РФ.

Таке визнання тягне за собою заборону на поширення інформаційних матеріалів, що видаються і які розповсюджуються організацією, в тому числі через засоби масової інформації та з використанням інформаційно-телекомунікаційної мережі «Інтернет».

Разом з тим, на думку депутатів Держдуми, подібні ресурси використовуються для підготовки і поширення матеріалів, спрямованих на дискредитацію внутрішньої і зовнішньої політики Росії, для формування негативної громадської думки і дестабілізації обстановки в країні, вважають автори.

У зв’язку з цим закон вводить можливість позасудового обмеження доступу до інформаційних ресурсів заборонених в Росії організацій, що дозволить своєчасно блокувати поширювані ними інформаційні матеріали.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 12:56:05