середа, 15 листопада, 2017, 15:58 Економіка
Без стимулювання розвитку економіки зарано говорити про соціальні видатки, – Прошкін

Без стимулювання і розвитку економіки, Україна буде змушена віддавати те, що заробила. Тому, потрібно знайти такі фінансові засоби та механізми, які б забезпечили економічне зростання.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) говорив політичний експерт Віктор Прошкін.

 «Треба з‘ясувати, чи гроші із держбюджету виділяють на оборону, чи на репресивні апарати, у які входить поліція, спецслужби і т. д. Наразі, ми не бачимо ефективності роботи цих органів, адже вони є спорадичними і досить часто наслідки їх праці викликають дуже багато запитань», – розповів Прошкін.

Він вважає: якби гроші спрямовувались саме на той сектор оборони, який стосується Збройних сил України, виникало б менше питань.

«Бюджети цих органів не є прозорими. Наприклад, щодо декларування доходів співробітників Служби безпеки України, вони ж відмовилися їх подавати. Тому тут є дуже багато питань», – наголосив він.

На думку експерта, наразі, зарано говорити про соціальні видатки. Адже країна має знайти такі фінансові засоби та механізми, які б стимулювали розвиток економіки.

«Безперечно, що соціальні видатки потрібні, але без стимулювання і розвитку економіки, ми будемо змушені віддавати те, що заробили. Тому, маємо знайти такі фінансові засоби та механізми, які б стимулювали розвиток економіки. Це дуже серйозне питання, адже бюджет, на жаль,  не вирішує цих питань. Можна було б, наприклад, залагодити збільшенням акцизів, чи навпаки – їх встановлення на деякі товари. Адже, за час свого існування Україна перейшла дуже швидкий шлях – від якихось ефективних підприємств, що колись були у Радянському союзі до неефективних, які сьогодні занепадають і т.д. Тобто, повинна бути державна політика, яка б забезпечила зростання економіки»,  – підкреслив Прошкін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 10:34:47