вівторок, 14 листопада, 2017, 12:51 Економіка
Злісних боржників з виплати аліментів пропонують залучати у бригади – рити окопи

Питання стягнення аліментів на користь дітей у Львівській області у частині належного виконання відповідних судових рішень є дуже актуальним. Станом на 2016 рік і останні 10 місяців 2017 року у Львівській області щодо заборгованості з аліментних виплат більше трьох місяців є близько двох тисяч виконавчих проваджень. Тобто дві – три тисячі дітей на Львівщині не отримують вчасно аліментів. У Верховну Раду внесено на розгляд новий законопроект №7277, який посилює заходи щодо захисту права дитини на належне утримання.

Про це сьогодні у Львові сказав начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, – передає кореспондент IA ZIK.

«Ми розробили Топ-50 найзлісніших неплатників аліментів. На першому місці – Харабара Богдан Іванович, який заборгував своїм дітям 818 тисяч грн. Виконавча служба звернулася до суду про обмеження права його виїзду за кордон. Цього боржника також оголошено в розшук. На другому місці заборгованість становить 382 тисячі грн. Загалом ТОП-10 закінчується цифрою 111 тисяч грн заборгованості зі сплати аліментів. У ТОП-50 є також двоє матерів, які мають не сплачені зобов’язання щодо своїх дітей», – сказав Ярослав Жукровський.

За його словами, загалом є близько 2300 звернень до суду державних виконавців про обмеження права виїзду за кордон боржників. Суди задовольняють близько 30 відсотків подань держвиконавців про обмеження права виїзду за кордон неплатників аліментів. В інших випадках суди відмовляють.

«За 10 місяців 2017 року на Львівщині стягнено 55 млн грн заборгованості з виплати аліментів. У 2016 році було внесено 845 подань до правоохоронних органів про притягнення до кримінальної відповідальності за несплату аліментів, і відкрито лише 171 кримінальне провадження, постановлено два вироки», – зазначив Ярослав Жукровський.

Він також сказав, що на Львівщині є випадки, коли за борг з виплати аліментів були реалізовані будинки, автомобілі та інше майно. Так, у Перемишлянському районі було реалізовано будинок за борг у розмір 100 тисяч грн – він перейшов до матері дітей.

«Міністр юстиції України Павло Петренко розробив спільно з народними депутатами законопроект №7277, який посилює заходи щодо захисту права дитини на належне утримання. Цей законопроект найближчими тижнями мають розглядати у Верховній Раді. Серед заходів, які передбачені цим законопроектом: заборона водіння автомобілем і позбавлення водійських прав за умови, якщо є значна заборгованість зі сплати аліментів; заборона використовувати зброю і займатися мисливством», – розповів Ярослав Жукровський.

За його словами, стосовно осіб, які злісно не сплачують аліменти, будуть вживати заходи із залучення їх до громадських робіт (240 годин). А зароблені боржниками кошти будуть вираховувати для погашення боргу зі сплати аліментів.

«Цей законопроект також встановлює, що у випадку заборгованості з виплати аліментів дозвіл боржника на виїзд дитини за кордон до двох місяців, є не обов’язковим. Львівська юстиція внесла у законопроект пропозицію: якщо жодні заходи до боржників є неефективними, то скеровувати їх у будівельні батальйони для того, щоб рити окопи і бути корисним державі», – сказав очільник юстиції Львівщини.

На Львівщині пробують всіляко стимулювати державних виконавців щодо виконання проваджень зі стягнення аліментів. За словами Ярослава Жукровського, якщо державний виконавець стягує більше 50 тисяч грн аліментів з боржника, то отримує премію і бонус від начальника головного територіального управління юстиції у Львівській області у розмірі 5-7 тисяч грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 07:15:28