вівторок, 14 листопада, 2017, 14:48 Світ
За три роки у Польщі понівечили 15 українських меморіалів, – Шеремета

Україна призупинила легалізацію польських нелегальних поховань. Сталось це через ряд актів вандалізму над українськими меморіалами у Польщі.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказав секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті Святослав Шеремета.

«Була заява Інституту національної пам‘яті і моя про те, щоб призупинити процес легалізації польських нелегальних поховань на території України, які відбулися ще у дев‘яностих роках. Документ ми оприлюднили навесні, після того, як відбувся акт вандалізму у Грушовичах над нашим державним символом – гербом. Реакція польського Інституту національної пам‘яті та Міністерства культури здивувала нас, адже вони ледь не схвалили такі дії співвітчизників. Сусіди аргументували це тим, що пам‘ятник був встановлений нелегально», – розповідає експерт.

Гість програми зазначає, що протягом останніх трьох років такі акти вандалізму були регулярними. Тому події у Грушевичах стали «останньою краплею».

«Протягом останніх років зафіксовано п'ятнадцять випадків нищення пам’яток української історії на території Польщі. Ми писали листи колегам із проханням надати цьому належну увагу чи зробили бодай офіційну заяву щодо засудження вандалізму. Нас дуже обурює те, в який спосіб руйнувалися поховання українців в Польщі. Крім Грушевич, решта випадків – це псування нашого головного релігійного символу – хреста», – коментує секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті.

Святослав Шеремета наголошує на тому, що українська сторона припинила процес легалізації, оскільки надіється на ґрунтовні переговори із поляками. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 23:39:02