вівторок, 14 листопада, 2017, 21:30 Політика
Всіх у владі влаштовує кишенькове НАЗК, – експерт ЦПК

Високопосадовці та депутати жаліються, коли заповнюють декларації, розказують яка Корчак погана, але ніхто не хоче її знімати. Всіх влаштовує кишенькове НАЗК, нікому не потрібен незалежний орган

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила член правління ГО «Центр протидії корупції» Олександра Устінова.

«Коли запрацював реєстр електронних декларацій, міжнародними організаціями був створений модуль, який безкоштовно надавали НАЗК, щоб він автоматично перевіряв декларації. Все, що треба було – це натиснути кнопочку і запустити його. Пані Корчак сказала, що він нам не потрібен. Тепер коли ми бачимо такі виступи ми розуміємо, чому він не потрібен. Є зареєстрований урядовий законопроект про те, щоб змінити керівництво НАЗК. Ні БПП, ні «Народний фронт» першими не дають за нього голоси. Тому що всіх влаштовує кишенькове НАЗК, нікому не потрібен незалежний орган. Всі жаліються, коли заповнюють декларації, всі розказують, яка Корчак погана, але ніхто не хоче її знімати», – констатує антикорупціонерка.

Окрім цього, гостя програми додала, що якщо будуть створені незалежні антикорупційні органи, то вони зможуть боротися проти корупції, яка виникатиме всередині. Також вона наголосила, що тільки коли буде реальний приклад відповідальності за корупцію, тоді знизиться рівень корупції і зможе настати покращення в країні.

«Всі приводять приклад Румунії для України, бо він той, який насправді спрацював. Так от, у них два роки тому керівника НАЗК посадив керівник їхнього НАБУ, якраз за корупцію. І це показує, що навіть коли створюються незалежні органи вони всередині системи починають боротися з тими, які не є незалежними. Покращення життя почнеться тоді, коли в цій країні перестануть красти. А в цій країні перестануть красти, коли вони почнуть сідати. Коли будуть бачити, що задекларували одне, а мають інше і за це хтось буде сідати за грати», – впевнена Устінова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 23:44:53