вівторок, 14 листопада, 2017, 12:39 Політика
Влада інвестувала все у свою команду, а не у нові обличчя, – Найєм

Українцям, які мають бажання взяти на себе відповідальність, просто не дають можливості себе реалізувати. Натомість ті, хто уже при владі, впроваджують не надто швидкі зміни.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Мустафа Найєм.

«У суспільстві є запит на нову революцію. Але, якщо обирати між нею і швидкими змінами, багато людей поки що не отримали того лідера, який зможе впровадити їх та довести свою спроможність. На жаль, у нас склалася ситуація, коли ті, хто можуть щось робити – уже при владі і впроваджують не дуже швидкі зміни. А ті, що хочуть щось зробити, нарізі не мають потрібних важелів», – вважає Найєм.

Тож, за його словами, 35-40-річним українцям, які мають бажання взяти на себе відповідальність, просто не дають можливості себе реалізувати у цій країні.

«Покажіть мені молоду когорту Петра Порошенка, на яку він може опиратися. От, хто може сказати: «ми стали спроможними під час президентства Порошенка, за прем’єрства Яценюка та Гройсмана»?. Таких людей просто немає, бо влада все інвестували в себе та у свої команди. Лава запасних стає коротшою, адже новим обличчям ніде навчатися. Навчання ж потрібно починати із нижчих щаблів державного управління, наприклад помічниками чи заступниками», – розповів Найєм.

Він вважає, що в Україні є достойні кандидати на високі посади, але їх просто не допускають туди.

«Звідки ми візьмемо молодого голову райради або райадміністрації, хто його навчить? Йому ж треба дати шанс взяти на себе відповідальність», – наголосив Найєм.

У свою чергу його колега народний депутат Ігор Луценко додав: в Україні немає школи підготовки кадрів державного управління.

«Бізнес, мабуть, є єдиним місцем, де взагалі можна еволюціонувати до якогось управлінця і чомусь навчитися. Та й це під великим питанням. Тому що він у нас здебільшого має колоніальний або олігархічний характер. Що ж стосується державного управління, то наприклад, студент, який прийде на декілька місяців, пропрацює та здобуде мінімальний досвід, йде кудись в бізнес. Приблизно так ця схема виглядає», – розповів Луценко.

Мовляв, ті, хто осідають у бізнесі, фактично, стають відфільтрованими особами. Тому країна не має своєї школи управлінців.

«Свого часу лише за Віктора Ющенка існувала банкірська спільнота, яка була достатньо професійною, патріотичною і більш-менш об’єднаною. Після нього таких спільнот я вже не бачив. Тобто, у нас немає того середовища, звідки країна повністю могла б отримала свою управлінську команду, яка б закрила всі питання», – заявив Луценко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 01:07:10