вівторок, 14 листопада, 2017, 20:15 Політика
Віталій Крюков про події 2014-го: Перші дії влади виявилися неадекватними до загрози

Засідання РНБО 28 лютого 2014 року стало історичним і продемонструвало абсолютну імпотенцію влади, яка тоді була в Україні.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив політичний експерт Віталій Крюков.

Експерт, відповідаючи на запитання, хто має відповісти за «здачу» Кримського півострова, нагадав про історичне засідання РНБО 28 лютого 2014 року, на якому розглядали одне питання – щодо агресії РФ проти України. У засіданні брала участь і лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, попри те, що вона не була членом Ради нацбезпеки і оборони. Гість програми наголосив, що її роль виявилася не останньою, адже вона категорично виступала проти введення воєнного стану.

«Це засідання стало історичним і продемонструвало абсолютну імпотенцію влади, яка тоді була в Україні, і це полягало насамперед у тому, що вони відмовилися виконувати Конституцію і закони України щодо воєнного стану. У Конституції записано, що у разі агресії або навіть загрози агресії, не говорячи вже про напад, якщо є загроза територіальній цілісності, написана імперативна юридична норма – запроваджується воєнний стан», – заявив Віталій Крюков.

Політичний експерт наголосив, що ця норма передбачає, що виконувач обов’язків Президента Олександр Турчинов не мав вирішувати, запроваджувати воєнний стан, чи ні. Завданням РНБО було одне, продовжив гість програми, – встановити, чи був акт агресії. Усі говорили про те, що агресія є, отож, автоматично мав бути запроваджений воєнний стан. Водночас Віталій Крюков зауважив, що можна було обрати – вводити воєнний стан на всій території країни або ж в окремих регіонах.

«Оце вони могли вирішити. Це була їхня компетенція. А вводити чи не вводити – не їхня компетенція», – заявив Віталій Крюков та нагадав, що під час засідання РНБО Турчинов був єдиним, хто висловився за запровадження військового стану. Політичний експерт наголосив, що, яке б рішення не було прийняте РНБО, Президент зобов’язаний був адекватно реагувати.

«Для мене адекватно – це ввести у цих областях (Донецькій та Луганській), а також у прикордонних регіонах, воєнний стан. Цього не було зроблено», – наголосив експерт.

Тож перші дії виявилися неадекватними загрозі, а потім ця лінія отримала свій логічний розвиток в усіх процесах, що відбувалися, – у поразках, у жертвах, у Мінських переговорах тощо, зазначив Віталій Крюков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:34:14