Новини » Політика 14 листопада, 2017, 15:01
В адміністрації Президента і НАЗК фальсифікують перевірки е-декларацій, – Соломатіна
Голова департаменту фінансового контролю Національного агентства з запобігання корупції Ганна Соломатіна. Фото: bbc.com/UACRISIS.ORG
Голова департаменту фінансового контролю Національного агентства з запобігання корупції Ганна Соломатіна. Фото: bbc.com/UACRISIS.ORG

Систему електронного декларування скомпроментовано: декларації перевірялись в ручному режиму та була вимога погоджувати їх у Адміністрації Президента України.

Про це йшлося на брифінгу голови департаменту фінансового контролю Національного агентства з запобігання корупції Ганни Соломатіної, інформує «Українська правда».

«Насправді e-декларування використовується для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними та з метою особистого збагачення голови НАЗК та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікуються так, як це потрібно керівництву НАЗК

До того, як звернутися до народних депутатів, Соломатіна передала документи про факти корупції у НАЗК до Генеральної прокуратури.

«Але з невідомих мені причин вони були вилучені і повернуті до НАЗК без розгляду. Тому я змушена була звернутися до Антикорупційного бюро. Я передала детективам НАБУ усі матеріали та надала свідчення. Однак, щоб не вийшло так, як з Генпрокуратуро, я попросила депутатів допомогти мені донести цю інформацію до громадськості», – сказала вона.

За словами Соломатіної, НАЗК – не незалежний орган, його повністю контролює влада.

«Мене особисто з двома колегами у вересні викликали до Адміністрації президента – так званий куратор за НАЗК – і пропонував, щоб усі перевірки, проекти рішень про які будуть винесені на засідання НАЗК, у першу чергу розглядалися в Адміністрації президента, а потім уже на засіданнях НАЗК», – заявила вона.

«Я відмовилася це робити. У кінці вересня це повторилося – я знову відмовилася.

«Після цього 25 вересня голова НАЗК одноосібно, без погодження із членами НАЗК, підписала незаконний наказ, яким віддала мій департамент підконтрольній, лояльній до себе людині. Відтоді усі документи мого департаменту мали бути завізовані цим «контролером», – сказала Соломатіна.

Знаючи методі цієї людини, вона написала заяву про звільнення. Написали заяви про звільнення також керівник апарату, голова радників голови НАЗК, директори інших департаментів, повідомила Соломатіна.

Вона заявила: «Голова і члени НАЗК займаються фальсифікацією результатів спеціальних та повних перевірок. Особисто я отримувала від голови НАЗК незаконні вказівки щодо повних перевірок окремих народних депутатів, щоб за результатами вони були «чесними» і «правдивими» в лапках, щоб не було порушень. Я відмовилася від цього».

«Був ще один випадок, коли після моєї відмови скласти потрібний Корчак висновок щодо одного дуже високопоставленого чиновника, голосування членів НАЗК все одно відбулося. Проте їхнє рішення, опубліковане на сайті НАЗК, не відповідало тому проекту, який підготував уповноважений мого департаменту і за який фактично голосували»« – додала Соломатіна.

Вона повідомила, що ініціювала перевірку діяльності свого департаменту з січня 2017 року до свого призначення у червні: «Проведена перевірка виявила факти фальсифікації результатів спеціальної перевірки кандидатів на посади державної служби».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 09:40 :30