вівторок, 14 листопада, 2017, 14:43 Політика
Ухвалення держбюджету до Миколая стане проривом, – Солонтай

Якщо держбюджет ухвалять раніше, ніж на Миколая, отримаємо прорив. Адже постійний зрив термінів парламентом гальмує роботу всієї країни – від депутатів-мажоритарників і до міських рад. Зараз ж коаліція, як і минулого року, намагається домовитись із обранцями, які не входять до її складу, щоб отримати необхідні 226 голосів.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 10:00-12:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповів політичний експерт Олександр Солонтай.

На його думку, якщо бюджет ухвалять раніше, ніж на Миколая, це буде проривом.

«Позаминулого року держбюджет прийняли під ялиночку – під Новий рік о третій ранку. Бюджет на це рік ухвалили під католицьке Різдво. Тож, за логікою, цього року його мають затвердити під Миколая. Якщо ж це станеться раніше, це буде великою допомогою усім у будь-якому нормальному плануванні та прогнозуванні наступного року», – наголосив Солонтай.

Адже після ухвалення держбюджету ідуть: кошториси центральних органів влади, відомств, розуміння народними депутатами та областями своїх територій. До того ж місцеві громади мають до 25 грудня ухвалити і свої бюджети. Тож, на справді, зволікання із держбюджетом впливає на всю країну.

«Зазвичай, якщо у містах нормальна рада, то річний кошторис ухвалюють ще, коли держбюджету немає, а потім вносять правки. Та багато хто чекає, коли ВР прийме кінцевий варіант, щоб потім ухвалити чистовик. Однак і ті, і інші змушені потім повертатись до своїх текстів. Тож цей бюджетний процес втягує усю країну у «великий трилер», тільки через постійний зрив термінів», – розповів експерт.

Тож, якби зараз у листопаді, за рахунок коаліції, нардепам таки вдалось узгодити нинішній варіант держбюджету, було б дуже добре.

«Минулого року це все відбувалося так: вони розширили субвенцію соціально-економічного розвитку, яку розподіляють на так звані депутатські округи. Притому, що не всі нардепи мають до цього доступ, але частина з тих, хто не входить до парламентської більшості, отримали пріоритетні території та області, куди вони вкладають гроші», – зазначив Солонтай.

За його словами, таким чином й ведуться перемовини із цілою низкою народних депутатів, які не хочуть голосувати за владні рішення, із самовисуванцями, безпартійними чи представниками маленьких політчих сил та великими фракціями, які можуть дати багато голосів.

«Такою комбінацією уряд планує зібрати необхідні 226 голосів», – пояснив Олександр Солонтай. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 04:51:13