вівторок, 14 листопада, 2017, 13:49 Світ
У Румунії проводять розслідування щодо лідера Демократичної партії Молдови
Володимир Плахотнюк. Фото: NewsMaker
Володимир Плахотнюк. Фото: NewsMaker

У Румунії проводять кримінальне розслідування щодо лідера Демократичної партії Молдови Володимира Плахотнюка.

Про це повідомляє портал Newsmaker.

Румунське Управління із боротьби з організованою злочинністю і тероризмом почало кримінальне переслідування Плахотнюка за скаргою молдовського бізнесмена В’ячеслава Платона.

Румунські правоохоронці визнали аргументи, викладені у скарзі Платона, достатніми для відкриття кримінальної справи за статтями про організацію злочинного угруповання, шахрайство і відмивання грошей.

Завдяки румунському громадянству Володимира Плахотнюка законодавство дозволяє почати кримінальне переслідування щодо злочинів, вчинених за межами Румунії.

Зазначається, що кримінальну справу проти Плахотнюка було відкрито ще 17 квітня 2017 року.

Нагадаємо, на початку листопада Володимира Плахотнюка звинуватили у замовному вбивстві.

Плахотнюк очолює правлячу Демократичну партію Молдови. Формально не є представником жодного керівного органу цієї держави, хоча протягом п’яти років був депутатом парламенту та деякий час обіймав посаду віце-спікера. Водночас політичні оглядачі Молдови сходяться на думці, що він є фактичним керівником держави.

Плахотнюк також є ключовим олігархом Молдови, контролюючи низку бізнесів та медіа країни. Тривалий час він був бізнес-партнером нинішнього українського Президента Петра Порошенка; стверджується, що кілька років тому вони вийшли зі спільного бізнесу, пише «Європейська правда».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 01:07:15