вівторок, 14 листопада, 2017, 20:08 Політика
Це бюджет централізації, а не децентралізації, – нардеп Дерев'янко

Я голосував проти проекту держбюджету на 2018 рік. Оскільки вважаю, що цей бюджет є бюджетом централізації, а не децентралізації.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив позафракційний народний депутат Юрій Дерев’янко.

Зазначимо, що сьогодні Верховна Рада підтримала в першому читанні проект державного бюджету на 2018 рік. «Проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік» №7000-П підтримали 260 народних депутатів.

А от нардеп Юрій Дерев’янко зізнався, що не голосував за проект закону, оскільки вважає його бюджетом централізації, а не децентралізації.

«Я голосував проти. Незважаючи на те, що Прем’єр говорив про децентралізацію, але я спираюся на цифри і на ті факти, що заклададені у бюджеті», – заявив Юрій Дерев’янко.

Нардеп зауважив, що коли Україна переходила до децентралізації, усі кошти мали б спрямовуватися напряму в бюджет громади. Але у бюджеті на 2018 рік – усе зовсім протилежне.

«У цьому бюджеті ми бачимо, що кошти спрямовуються не напряму, а через ОДА, через обласні бюджети. Це стандартна практика, коли є бажання контролювати чужі гроші.

І на фоні змін до закону про місцеве самоврядування, де президент самостійно призначає голів ОДА, РДА, це виглядає просто як вибудовування фінансової залежності та фінансової вертикалі. І виходить так, що ми три роки боремося за те, щоби місцеве самоврядування було фінансово забезпеченим, а зараз ставимо їх у повну залежність», – додав гість програми.

Народний обранець також зауважив, що у бюджеті на 2018 рік на 4,5 млрд зменшуються видатки на медицину. «З одного боку я розумію, що була ухвалена медична реформа, уряд обіцяв суттєво підвищити зарплату медикам. Але коли ми бачимо, що у бюджеті є таке суттєве скорочення видатків у порівнянні з минулим роком, то це означає дві речі: або радикально буде скорочено кількість медиків, або це певна брехня»,– наголосив Юрій Дерев’янко. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 10:30:36