вівторок, 14 листопада, 2017, 17:41 Політика
Transparency International Україна закликає відсторонити Корчак на час розслідування
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Transparency International Україна закликає Кабінет міністрів України відсторонити від виконання обов’язків на час проведення розслідування щодо зловживання службовим становищем голову Національного агентства з питань запобігання корупції Наталію Корчак.

Про це повідомляє прес-служба організації.

14 листопада відбулася прес-конференція керівника департаменту фінансового контролю НАЗК Ганни Соломатіної, яка надала факти ймовірної участі Наталії Корчак не лише у фальсифікаціях перевірок електронних декларацій, а й недбалого ставлення голови НАЗК до своїх обов’язків. Відповідні документи, після повного ігнорування з боку прокуратури, були надані Національному антикорупційному бюро України. Зважаючи, що перебування голови НАЗК на посаді дає можливість її впливу на співробітників НАЗК, свідків у процесі розслідування та процедуру слідчих дій загалом, це рішення виглядає цілком відповідно до міжнародних стандартів неможливості втручання у слідчі дії з боку сторони процесу, йдеться у повідомленні.

«Ми закликаємо не повторювати помилку серпня 2016 року, коли через непрофесійній та залежність керівництва НАЗК ледь не було зірвано процедуру отримання безвізового режиму між Україною та ЄС. Саме тоді непрофесійна робота голови НАЗК зірвала запуск системи електронного декларування, але результати службового розслідування з боку КМУ цієї ситуації були засекреченні від громадськості та жодних кадрових рішень не було прийнято», – наголошує виконавчий директор Transparency International України Ярослав Юрчишин.

Повна відповідальність за збереження на посаді голови НАЗК під час розслідування, а відтак і ймовірний зрив слідчих дій, буде лягати на керівництво уряду. Як і подальша дискредитація самої ідеї запобігання корупції у разі підтримки Національного агентства з питань запобігання корупції з боку міжнародних донорів до моменту відсторонення дискредитованого керівництва цього органу, зазначають у Transparency International Україна.

Нагадаємо, детективи НАБУ почали розслідування через можливу корупцію у відомстві Корчак.

Голова департаменту фінансового контролю Національного агентства з запобігання корупції Ганна Соломатіна заявила, що e-декларування використовується для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними та з метою особистого збагачення голови НАЗК та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікуються так, як це потрібно керівництву НАЗК.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 01:46:00