вівторок, 14 листопада, 2017, 15:32 Світ
Трампу нічого запропонувати Путіну, – Голобуцький
Президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін спілкуються перед початком саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у Даназі, В'єтнам, 11 листопада 2017 року. Фото: theatlantic.com/Mikhail Klimentyev/Sputnik Photo Agency
Президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін спілкуються перед початком саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у Даназі, В'єтнам, 11 листопада 2017 року. Фото: theatlantic.com/Mikhail Klimentyev/Sputnik Photo Agency

Президентам США та Росії немає про що домовлятися, адже Трамп просто не може нічого запропонувати Путіну – питанням санкцій займається не президент Сполучений Штатів, а Конгрес. У свою чергу Кремль не зацікавлений у миротворцях на українсько-російському кордоні, адже РФ просто втратить стратегічну ініціативу.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політтехнолог Олексій Голобуцький.

Насправді, Трампу та Путіну немає про що домовлятися. Адже Україна є частиною великих перемовин між США та РФ, які полягають у розгляді питань Північної Кореї, Сирії та власне України. Це три геополітичні мети, які цікавлять американців.

«Та Росію це не цікавить, для них важливими були б політичні переговори по всьому спектру. Я впевнений, що Путін готовий зробити так, аби Північна Корея повністю «загнулася» чи здати Асада. Однак, вони не налаштовані просто так вирішувати питання з Україною», – переконаний Голобуцький.

Але й Трамп перебуває у жахливій ситуації, яка з одного боку – вигідна Україні, а з іншого – ні.

«У нього повністю зв‘язані руки, йому немає про що говорити з Путіним, адже немає, що обіцяти Кремлю. Оскільки, наприклад, санкціями займається Конгрес. Та з іншого боку – слабкий у геополітичних питаннях президент нам теж не дуже корисний. Мало того, що в міжнародній політиці він кудись постійно вляпується, так ще й у нього внутрішня війна із демократами і частиною республіканської партії», – підкреслив експерт.

Тому, Голобуцький впевнений: до виборів у Росії ситуація не зміниться.

«Американці ж хочуть показати, що лише Росія рубає усі ініціативи. Вони навіть уже попросили Україну не вносити свою резолюцію щодо миротворців, а спробувати внести пропозиції у російські напрацювання», – зазначив експерт.

Та, росіяни не можуть допустити, щоб миротворці стояли на українсько-російському кордоні. Адже тоді «усе всім стане ясно».

«Вони втрачають інтерес, адже тоді незрозуміло, нащо була вся ця гра. За інформацією, яка надходить з тамтої території, в частині окупованого Донецька уся влада вже повністю належить росіянам. Місцева махновщина – перебита, безпекою займається ГРУ, а фінансуванням – ФСБ. Тож, тільки-но миротворці втрутяться у цей процес, усім стане зрозуміло, що ця територія абсолютно окупована Росією, вона її повністю контролює», – наголосив Голобуцький.

Тож Росія просто втратить стратегічну ініціативу. Натомість зараз вона може вдавати, що не контролює окупованих територій, а все вирішують Захарченко та Плотницький.

«Поки у Росії є шанс змінити режим в Україні на лояльний до себе, доти вони й триматимуть увесь процес», – підкреслив Олексій Голобуцький.

Читайте також: Трамп розуміє ціну свого промаху щодо України, – Євген Магда

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 05:33:13