вівторок, 14 листопада, 2017, 15:37 Світ
«Справжня сім’я»: у Данії відкрили скульптуру, присвячену традиційній родині
У центрі Копенгагена з’явилася скульптура батька, матері та дитини під назвою «Справжня данська сім’я». Фото: dr.dk/Heine Pedersen
У центрі Копенгагена з’явилася скульптура батька, матері та дитини під назвою «Справжня данська сім’я». Фото: dr.dk/Heine Pedersen

У центрі Копенгагена з’явилася скульптура батька, матері та дитини під назвою «Справжня данська сім’я».

Скульптура «справжня данська сім’я» спонукала до дискусій про те, як виглядає сім’я 2017 року у Скандинавії, – інформує Danish Broadcasting Corporation

Кажуть, що у Данії існує 37 способів бути родиною. Напевно, їх існує ще більше, тому що в останні роки концепція сім’ї значно змінилася.

Дискусію про те, що для данців означає сім’я, спровокувала британська художниця Джилліан Вірінг, чия скульптура цієї осені потрапила за межі Національного музею мистецтва у Копенгагені в рамках виставки «Сімейні історії».

Скульптура була створена завдяки співпраці DR, Національним музеєм мистецтв, владою міста Копенгаген та мистецьким центром Орхуса, які протягом одного року шукали з-поміж 500 данських родин одну – еталонну.

Вибір зупинився на сімействі Люсхольма Торсена, яке живе у Гіллереді, та ще минулого року складалося з батька, матері та дитини (цього року з’явився ще маленький братик).

Сім’я Люсхольма Торсена була обрана через те, що вони одночасно є прикладом сучасної сім’ї і в той же час статистично являють собою найпоширенішу сімейну форму у Данії.

Хоча існує багато способів бути родиною, переважна більшість данських дітей все ще живуть з обома батьками у так званих повних сім’ях. Саме таку сім’ю і зобразила митець у своїй роботі.

І хай би як змінювалося суспільство, традиційна родина завжди існуватиме, про що нагадує Копенгагенська бронзова скульптура.

Переклад з данської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 09:10:32