Новини » Суспільство

Споживання горіхів двічі на тиждень зменшить ризик серцевих захворювань

Споживання кілька разів на тиждень горіхів може знизити ризик серцевих захворювань майже на чверть, засвідчило нове дослідження.

Дослідження понад 200 тис. людей виявило, що ті, хто вживав грецькі горіхи, мигдаль, фундук, кеш’ю, фісташки, пекан та арахіс двічі або більше разів на тиждень, на 23% мали менший ризик розвитку ішемічної хвороби серця та 15% меншу ймовірність серцево-судинних захворювань, – інформує видання The Daily Telegraph.

Та ж сама кількість арахісу, що, загалом, належить до бобових, також зменшує ризик ішемічної хвороби серця на 15% та на 13% ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань.

Горіхи вже давно вважаються «суперпродуктами», оскільки містять багато антиоксидантів, білків, поживних речовин, мінералів та клітковини.

Провідний автор дослідження д-р Марта Гуаш-Ферре, дієтолог Гарвардського університету у Бостоні, США, сказала: «Наші результати підтверджують рекомендації щодо збільшення споживання горіхів для зниження ризику хронічних захворювань».

Понад 210 000 медсестер та медбратів у США протягом 32 років надавали інформацію про свою історію хвороби, спосіб життя та захворювання.

Д-р Гуаш-Ферре та її колеги виявили 14 136 випадків серйозних серцево-судинних захворювань, а також 8909 ішемічної хвороби серця та 5 091 інсульту, деякі з яких були смертельними.

Д-р Еміліо Рос з Барселони, Іспанія, переглянув результати дослідження та повідомив, що їх висновки свідчать про те, що горіхи дійсно захищають від серцево-судинних захворювань.

Він сказав: «В ідеалі подальші дослідження повинні перевіряти наслідки довготривалого вживання горіхів, як доповнення до звичайної дієти при складному кардіометаболічному випадку».

«Тим часом сирі горіхи, неочищені та необроблені, можуть розглядатися як природні капсули для здоров’я, які можна легко включити у будь-яку дієту для подальшого уникнення серцево-судинних захворювань та сприяння здоровому старінню».

Дослідження опубліковано у журналі American College of Cardiology.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIKLoading...