вівторок, 14 листопада, 2017, 15:33 Львів
Сотні людей провели Ларису Крушельницьку в останню путь
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Сьогодні, 14 листопада, у церкві Святої Трійці у Львові відбувся чин похорону професорки Лариси Крушельницької – відомого українського археолога, бібліотекознавця, доктора історичних наук. Сотні львів'ян провели її в останню путь до родинного гробівця родини Крушельницьких на Личаківському цвинтарі.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Рідних Лариси Крушельницької, її друзів, колег по роботі, міську інтелігенцію та просто не байдужих львів’ян зібрала сьогодні сумна подія – похорон Лариси Іванівни. Саме на 90 році життя видатна українка відійшла у вічність. Все життя вона присвятили своєму найпалкішому вподобанню – археології та історії українських земель. Невтомна праця на ниві вітчизняної науки принесла їй світове визнання у колі посвячених у археологію та історію.

Науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Володимир Петегирич, який був другом і колегою пані Лариси у її археологічній праці, розповів про внесок професорки у розвиток наукової думки.

«Напевно, не вистачить слів, щоб розповісти все те, що зробила Лариса Іванівна в археології. Вона пройшла довгий науковий шлях, ставши відомим професором археології не лише в Україні, а й у світі. Її наукові інтереси охоплюють широке коло проблем археології бронзової і ранньозалізної доби Центральної та Східної Європи. Лариса Іванівна завжди проводила велику польова роботу, тобто робила те, що дає нам першоджерела. А це не легка справа, може навіть більш чоловіча. Але Лариса завжди була надзвичайно сильною й енергійною жінкою, готовою працювати до останніх сил. Особливо заслуговують на увагу її розкопки на території Волині, Придністров’я, також у районі будівництва Могилів-Подільської гідроелектростанції, де вона врятувала від затоплення сотні пам’яток історії. За своє життя вона написала низку статей і монографій, виховала цілу плеяду науковців, відстоювала об’єктивність науки. Одним словом, вона була провідним археологом свого часу», – розказав Володимир Петегирич і додав, що, як людина пані Лариса була дуже життєрадісною й повною ентузіазму.

«Вона направду мала дуже хороше почуття гумору», – відзначив Володимир Петегирич.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Варто додати, що Лариса Крушельницька, як можливо багато хто подумає, не була кровно пов’язана із іншою відомою львів’янкою – Соломією Крушельницької, вони лише однофамільці. Насправді, родина пані Лариси зробила дуже багато для встановлення України. Адже її дідо по батьковій лінії був Антін Крушельницький – відомий письменник, міністр освіти УНР, якого розстріляли у 1937 році разом з Лесем Курбасом, Валеріаном Підмогильним та іншими діячами українського культурного відродження. Така ж важка доля спіткала і батька пані Лариси, Івана Крушельницького, поета, мистецтвознавця, якого розстріляли органи НКВД у Києві ще у 1934 році. Тому Лариса Іванівна була із сім’ї дійсно української інтелігенції, і своєю величезною науковою працею вона примножила славу, як для свого роду, так і української науки в цілому.

 

Читайте також, Та, що ламає стереотипи: Такою ми запам’ятаємо Ларису Крушельницьку

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 01:08:44