вівторок, 14 листопада, 2017, 17:23 Економіка
Щоб збільшити витрати на соціальну сферу, потрібні вищі темпи економічного росту, – Устенко

Звичайно, в Україні можна збільшити додаткові соціальні виплати. Але через те, що вона погрузла у боргах, зараз це зробити нереально. Потрібно провести демонополізацію ринку, боротися з корупцією, знижувати бар‘єри для ведення бізнесу та провести судову реформу. Адже немає багатих країн із високим рівнем корупції чи можливістю рейдерських захоплень.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) говорив директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Порівняно із минулими роками, українська економіка вийшла на траєкторію росту. Але, дивлячись на інші держави, у нас набагато менший кут підйому. Адже, якщо навіть у цьому році нам дійсно вдасться наростити два відсотки, про які каже МВФ чи Світовий банк, це все одно буде набагато нижче від того росту, що показують наші сусіди», – розповів Устенко.

Адже, на його думку, коли у сусідніх країнах економічний приріст становить чотири відсотки, а в Україні він вдвічі нижчий, ця дистанція просто збільшуватиметься.

«Як можна на фоні таких низьких темпів росту, як в України, збільшувати витрати на будь-який сектор: оборону, соціальний чи інші сектори? Тут більше стоїть питання, щоб спробувати витримати ті затрати, які є зараз. І вже навіть не йдеться про їх збільшення. Тим паче – в умовах серйозних ризиків, держава має великий тягар боргів. Адже понад 5,5 відсотків свого ВВП, країна витрачає лише на обслуговування боргів та виплату відсотків. То уявіть собі, що ви збираєтесь збільшити додатково соціальні виплати. Звичайно, можна це зробити, але хто за це заплатить?», – зауважив Устенко.

На його думку, таким чином лише розширюватиметься діра в дефіциті держбюджету. До того ж вона ставатиме все більшою, тоді як і її потрібно буде фінансувати.

«Ми намагаємось перекласти наше, і без того погане існування, на майбутні покоління? Я не впевнений, що це було б правильною моделлю. Єдиний спосіб – якось переламати тренди, показувати більш високі темпи економічного росту. Та без демонополізації, боротьби з корупцією, зниження бар‘єрів для ведення бізнесу чи проведення судової реформи – це просто неможливо зробити. Немає багатих країн із високим рівнем корупції, високими адміністративними бар‘єрами, і з можливістю рейдерських захоплень. Просто такого не існує», – наголосив Устенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:33:29