вівторок, 14 листопада, 2017, 9:31 Події
Росія посилила переслідування кримських татар в окупованому Криму, – правозахисники
Фото: frontnews.eu
Фото: frontnews.eu

Російська влада в окупованому Криму посилила переслідування кримських татар з очевидною метою повністю придушити інакомислення на півострові.

Про це вказує 14 листопада міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch, – повідомляє Радіо Свобода.

«Російська влада в Криму постійно переслідує кримських татар за їхню гучну опозицію до російської окупації з моменту її початку в 2014 році. Вона (влада – ред.) зображує політично активних кримських татар як екстремістів та терористів, змусила багатьох до втечі і створила умови, щоб ті, хто вирішив залишитися, ніколи не почували себе вільними висловлювати думки», – сказав директор Human Rights Watch у країнах Європи та Центральної Азії Г’ю Вільямсон.

Правозахисники вказують у своєму звіті на конкретні випадки переслідування, зокрема, затримання і штрафи за одиночні пікети, які в Росії формально вважаються єдиним способом протесту, що не вимагає попереднього дозволу влади.

З початку 2015 року російська влада заарештувала щонайменше 26 осіб за звинуваченням у причетності до ісламістського руху «Хізб ут-Тахрір», нагадують правозахисники. Вони вказують, що ця релігійно-політична організація є забороненою в Росії з 2003 року, але є легальною як в Україні, так і в більшості країн Європи.

Правозахисники наголошують, що Росія «як держава-окупант» має «поважати закони, які діяли в Криму на момент початку окупації». «Проте Росія відмовляється від статусу держави-окупанта та застосовує свої федеральні закони до Криму, включаючи криміналізацію діяльності, яка раніше на півострові не визнавалася кримінальною», – йдеться у повідомленні Human Rights Watch.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 11:01:35