вівторок, 14 листопада, 2017, 13:56 Суспільство
Революції – це стихії, розвиток, яких неможливо передбачити, – Ігор Луценко

У революціях бере участь максимум десять відсотків населення країни, а інших дев‘яносто просто починає із цим жити. Можна бути учасником хаосу, але не варто переконувати себе, ніби володієш ситуацією.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат Ігор Луценко.

«У мене ніколи не було відчуття, що українські революції рухалися не тими людьми, які насправді уособлювали її в очах суспільства. Річ у тім, що революції – це стихії, які непередбачувані, тож не варто переоцінювати свої можливості. Так, можна бути учасником цього хаосу, але не думати, що ти володієш ситуацією і можеш кудись щось особливо змінювати», – сказав Луценко.

Він вважає, що у революціях бере участь максимум десять відсотків суспільства, а інших дев‘яносто – просто починає з цим жити.

«Хто міг передбачити, що будуть спонсори втечі Януковича? Думаю, що ніхто. Тому, контраст між тим, що триває революція і між тим, що відбувається потім, полягає у тому, що вона закінчується. І в революції бере участь максимум десять відсотків суспільства, а інших дев’яносто відсотків далі починає жити з усім цим, а точніше – не приймати. У результаті така велика кількість поразок можлива через те, що хтось не зміг швидко адаптуватись», – вважає Луценко.

Та у свою чергу народний депутат України Мустафа Найєм додав: можна посперечатися, чи у 2014 році в Україні справді відбулася революція.

«Я, можливо, скажу крамольну річ напередодні річниці Революції гідності, але ми не можемо точно сказати, чи в нас була революція, чи ні. Точно було намагання, але назвати це революцією важко. Мені здається, що найбільший резонанс і відчай стався від того, що ті люди, які під час революції були героями, в мирному житті вже ними не можуть залишатися. Адже дуже важко бути героєм в мирному житті, тим людям, які були героями на революції», – сказав Найєм.

Тому, на його думку, розчарування полягає саме в цьому. І все йде до того, що в наступній Верховній Раді вже героїв стане менше.

«Якщо запитати у людей, чим вони незадоволені, багато хто скаже, що депутати повинні хоч щось зробити. Та, коли бачиш їхню реакцію на колегу Володимира Парасюка, який б’ється ногами, вони кажуть, що не сприймають його такого, але, можливо, комусь таке й подобається. Та питання у тому, чи ми дійсно орієнтуємося на цю аудиторію. Можливо, варто просто довести до кінця почате і зрозуміти, що ми – лише гумус для цієї історії», – зауважив Найєм.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 03:46:20