вівторок, 14 листопада, 2017, 17:21 Політика
Рада ухвалила закон про медичне забезпечення у сільській місцевості
Лікар вимірює артеріальний тиск пацієнта. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Лікар вимірює артеріальний тиск пацієнта. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Верховна Рада ухвалила законопроект «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» (7117).

Його підготували в адміністрації президента та внесли у парламент за поданням президента Петра Порошенка, – повідомляє «Українська правда. Життя».

«За» проголосували 280 депутатів.

Законопроект передбачає, що «підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості забезпечується шляхом здійснення заходів з розроблення, затвердження, фінансування, виконання державних цільових програм, спрямованих на поліпшення, збереження та відновлення здоров’я населення, надання субвенцій з Державного бюджету України місцевим бюджетам для розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості, а також належного контролю за цільовим та ефективним витрачанням коштів, спрямованих на виконання зазначених заходів».

Окремо в документі прописана програма підтримки телемедицини на селі в Україні.

«Ми можемо все зробити швидко. Я буду просити уряд і народних депутатів врахувати видатки на цю програму і в Бюджеті 2018 року», – раніше обіцяв Порошенко.

Що таке телемедицина, яку планують реалізовувати у сільській місцевості читайте у поясненнях Міністерства охорони здоров’я.

Цього року в бюджеті вже передбачено 4 млрд гривень на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості.

Крім того, Кабмін заклав додатковий 1 млрд гривень на розвиток системи охорони у селах у 2018 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:31:11