live
Новини » Політика

Посадовці, які фальсифікували перевірки е-декларацій, мають постати перед судом, – Соболєв

Оскільки у твердженнях керівниці департаменту фінансового контролю НАЗК Ганни Соломатіної була інформація, що її примушували фальсифікувати результати перевірки е-декларацій саме в Адміністрації Президента, завдання АП – роз’яснити це.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) телефоном висловив народний депутат (фракція «Самопоміч»), голова Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

Нардеп, коментуючи заяви керівниці департаменту фінансового контролю НАЗК ГанниСоломатіної, повідомив, що запросив її на засідання Комітету, яке розпочнеться завтра о 15.00.

«Я думаю, що такі твердження треба ретельно розслідувати. Якщо ця інформація підтвердиться, зрозуміло, що ті посадовці, які пробували фальсифікувати перевірки е-декларацій, мають бути поставлені перед судом», – заявив Єгор Соболєв та додав, що цей суд має бути антикорупційним.

Нардеп нагадав, що уже не перший день депутати у парламенті та мітингарі під ним вимагають створення спеціалізованого антикорупційного суду. «І якраз такі посадовці, як голова Агентства з питань запобігання корупції у випадку, якщо вони порушують закон, мають постати як підсудні», – вважає Єгор Соболєв.

Чи понесуть найближчим часом відповідальність згадані посадовці НАЗК, як вважає Єгор Соболєв, залежить від суспільства.

«Зараз ви бачите, що кругова порука намагається утвердитися навіть у новостворених антикорупційних інституціях. А наше з вами завдання як громадян – її поламати. І створення антикорупційного суду, і прискіпливий контроль за всіма фактами зловживань, небайдужість громадян, принциповість самих посадовців – це все складники, за допомогою яких ми маємо зробити доброчесне управління державою», – вважає Єгор Соболєв.

Голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції також повідомив, що надішле запрошення і очільниці НАЗК Наталії Корчак. Відповідне запрошення надійде і до Адміністрації Президента.

«Оскільки у твердженнях Ганни Соломатіної була інформація, що її примушували фальсифікувати результати перевірки е-декларацій саме в Адміністрації Президента, я думаю, що завдання АП – роз’яснити це», – заявив Єгор Соболєв.

Нагадаємо, керівниця департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила голову НАЗК Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок е-декларацій. Відповідні матеріали вона передала до НАБУ. Як повідомили у НАБУ, детективи розпочали досудове розслідування.Loading...
Loading...
Loading...