вівторок, 14 листопада, 2017, 21:10 Політика
Політичний експерт Крюков: Більша частина суспільства війни не відчуває

На Донбасі перебуває великий контингент, і у кожного з військових є родини, які кожного дня перебувають у напрузі і відчувають війну. Але більша частина суспільства цієї війни не відчуває.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив політичний експерт Віталій Крюков.

Гість програми, відповідаючи на запитання, хто зрадив Україну 2014 року, «здавши» Крим, зауважив, що у цій ситуації термін «зрада» не лише можна вживати, а й треба. Експерт наголосив, що про зраду потрібно говорити документально і об’єктивно, провівши розслідування.

«Не називаючи нікого зрадниками, я точно знаю, що зрадники чинять саме так: вони порушують Конституцію на шкоду нам, вони не роблять масу вчинків, які імплементує наше законодавство. У результаті ми отримуємо таку ситуацію – ні миру, ні війни, люди постійно гинуть», – наголосив Віталій Крюков.

Політичний експерт нагадав, що на Донбасі перебуває великий контингент, і у кожного з військових є родини, які перебувають у напрузі і відчувають війну.

«Але, на жаль, мені здається, що більша частина суспільства цієї війни не відчуває», – заявив гість програми.

Віталій Крюков зауважив, що одна справа – робити заяви щодо того, що український народ веде вітчизняну війну (а так говорив Президент Порошенко), а інша – реальні дії, які аж ніяк не можна пов’язати з війною. Так, ідеться про торгівлю з РФ, корупційні скандали, пов’язані із воєнними діями, торгівлею тощо.

«Ми знаємо про те, що Головнокомандувач регулярно зі своєї власності перераховує до бюджету Росії мільярд – два мільярди рублів на рік. І ніхто мені не доведе, що потім на ці гроші не виливають ті кулі, які вбивають солдатів, у яких він Головнокомандувач. Але суспільство це терпить, і, я думаю, це одна з головних проблем», – заявив гість програми.

Гість програми також звернув увагу на проблему відповідальності військовослужбовців, які беруть участь в АТО, а не у міжнародному воєнному конфлікті. Так, до українських військових можуть бути претензії у контексті міжнародного права, адже, оскільки немає стану міжнародного воєнного конфлікту, отже, немає того міжнародно-правового масиву, який саме цей процес опосередкує.

Політичний експерт наголосив, що українські військові не мають статусу «комбатантів», оскільки Україна не визнала конфлікт на Донбасі міжнародним воєнним конфліктом. Так, влітку 2014 року Міжнародний комітет Червоного Хреста непублічно звернувся до РФ та України із запитанням, чи вважають вони себе у стані міжнародного воєнного конфлікту. Обидві країни відповіли – ні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 23:42:24