вівторок, 14 листопада, 2017, 11:27 Світ
Один відсоток людей багатші за половину населення Землі
Фото: 15min.lt/Reuters
Фото: 15min.lt/Reuters

Один відсоток найбагатших людей в світі володіють статками, які мають 3,8 мільярда людей на Землі.

Про це повідомляють «Українські новини».

Нове дослідження показало, що збільшується розрив між дуже багатими і звичайними пересічними громадянами.

В 2008 році, під час фінансової кризи, у 1% людей був статок, як у 42,5% населення планети. Через 9 років статки найбагатших досягли 50% (140 трильйонів доларів).

«Багатство найбагатших людей в 2013 році досягло рівня 2000 року, а опісля з кожним роком тільки збільшувалося», – сказано в звіті про світове багатство Suisse.

У звіті додали, що «глобальна нерівність стосовно багатства, безумовно, була високою і тільки збільшилася в період після кризи».

В останні роки кількість доларових мільйонерів неухильно зростає. Близько 2,3 мільйона людей щорічно стають мільйонерами. Таким чином, їх загальна кількість у світі досягає 36 мільйонів.

«Кількість мільйонерів, які збанкрутували в 2008 році, зараз активно відновлюється і вже в три рази перевищила кількість мільйонерів у 2000 році», – повідомляється в дослідженні.

Ці мільйонери, які складають менш як 0,5% світового населення, контролюють 46% загального світового багатства.

Але є й інша сторона медалі. 3,5 мільярда людей мають активи менш як 10 тисяч доларів. У сукупності ці люди, на частку яких припадає 70% працездатного населення у світі, мають лише 2,7% світового багатства.

У доповіді говориться, що бідні в основному живуть у країнах, що розвиваються, причому понад 90% дорослого населення в Індії та Африці мають статок менш як 10 тисяч доларів США.

«У деяких країнах з низьким доходом частка такого населення близька до 100%. Для багатьох країн це є нормою, а не виключенням», – додають дослідники.

Найбагатшою країною виявилися США: там живе дві п’ятих мільйонерів всього світу.

Читайте також: Стало відомо, де живуть найбагатші українці

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 09:10:49