вівторок, 14 листопада, 2017, 10:55 Регіони
Націоналісти, які зняли угорський прапор в Берегово: Ми не мали на меті його паплюжити
Націоналісти, які зняли угорський прапор в Берегово: Ми не мали на меті його паплюжити
Націоналісти, які зняли угорський прапор в Берегово: Ми не мали на меті його паплюжити

Націоналісти, які зняли угорський прапор з міської ради в Берегово переконують, що не мали на меті паплюжити його.

 Про це повідомив один з організаторів ходи в Берегово, яка пройшла 12 листопада, керівник ВГО «Сокіл» Юрій Чорнота. На підтвердження слів на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook він опублікував фото, де прапор був переданий і охоронявся правоохоронцями.

 

«Метою заходів був не демонтаж іноземного прапора на державній установі. Мета заходів – вшанування пам’яті українських героїв, що полягли в обороні незалежності Карпатської України від угорських окупантів у 1939 році; вшанування героїв, що полягли в російсько-українській війні на Сході; застереження проугорських кіл від дій, що підігрівають сепаратизм на Закарпатті з метою недопущення в майбутньому повторення тут сценарію, що був розіграний в Криму та на Донбасі.

 

Учасники через поштову скриньку передали звернення зі своїми вимогами в консульство Угорщини в Берегові, оскільки останнє було зачинене. Також було доручено берегівським активістам передати копію звернення наступного дня безпосередньо через апарат консульства.

Під час ходи до пам’ятника Тарасу Шевченку учасники ходи помітили на будівлі Берегівської міської ради прапор іншої держави, що, м’яко кажучи, не вписується в чинне законодавство. Це порушення було виправлено шляхом демонтажу цього прапору, а сам прапор було передано працівникам поліції як речовий доказ.

 

Інформація про те, що правоохоронці «відбили» триколор у небайдужих громадян України, не відповідає дійсності. Поліція жодним чином не перешкоджала усуненню цього правопорушення. Так само як і не відповідає дійсності інформація про спробу спалити прапор. Немає сенсу палити речовий доказ.

 

Щодо угорських прапорів. Встановлення символіки інших держав на адміністративних установах є неприпустимим. Жодні аргументи, які наводять угорська національна меншина та безхребетна влада Закарпатської області, не можуть це виправдовувати», – зазначив Чорнота.

Нагадаємо, Угорщина вимагає від української влади відреагувати на інцидент, який стався у місті Берегово 12 листопада.  Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто.

 

Сійярто заявив, що Угорщина очікує від України проведення розслідування щодо націоналістичних груп, члени яких зірвали угорський прапор з мерії Берегова. Міністр зазначив, що до МЗС Угорщини викличуть з цього приводу посла України в Будапешті. «Виконавці повинні бути затримані та покарані якомога швидше», – сказав він.

Як відомо, Закарпатська обласна держадміністрація обурена поведінкою правих, котрі влаштували провокативне «фаєр-шоу» в Береговому. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 01:10:27