вівторок, 14 листопада, 2017, 15:48 Політика
Наступного року влада не переглядатиме пенсій, – Матчук
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Влада заявляла про те, що автоматизувала щорічний механізм збільшення пенсій. Проте забула сказати людям похилого віку, що цей закон не стосується 2018 року. Додадуть грошей пенсіонам, скоріш за все, перед виборами.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив голова Рівненської ОДА у 2006-2010 роках Віктор Матчук.

«Наступного року відбудеться девальвація гривні. Що ми отримаємо? Кількість папірців збільшиться, впаде купівельна спроможність і, хоча б для того, аби її якось втримати, видаватимуть більше грошей», – коментує гість програми.

Тож експерт зазначає: із заробітною платнею буде все погано, але не критично. На багато гірше почуватимуться пенсіонери.

«Протягом кількох років пенсіонерам не переглядали грошові виплати. Зараз із криком про пенсійну реформу їх збільшили. Наприклад, моїй мамі підняли її на 200 гривень. Багато літніх людей сприйняли на таке «підняття» як знущання. Водночас, коли влада ухвалювала закон, вкінці документу вказала, що ніхто наступного року пенсій переглядати не буде. Мовляв, це збільшення ви отримали і за сьогодні, і за завтра. Але про це пенсіонери досі нічого не знають», – наголосив Віктор Матчук.

Ймовірно, наступного року на Україну чекає девальвація гривні, а слідом за нею – і інфляція.

«Пенсіонерам обіцяли автоматичний механізм збільшення виплат. Тільки він наступного року їх не стосується, на противагу девальвації гривні та інфляції, яка потягнеться шлейфом. Вона, звісно, прискорюватиме ріст мінімальної зарплати, але пенсіонери знову залишаються на узбіччі. Про них згадають у 2019 році, перед виборами і обов’язково додадуть пару гривень. Тому що ті, хто доживуть прийдуть на виборчі дільниці. На жаль, такою є цинічна арифметика в українській політиці, яка працює вже не один рік», – робить висновок гість ефіру.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 12:24:58