вівторок, 14 листопада, 2017, 15:59 Регіони
На Тернопільщині перепоховають 56 українських патріотів, яких розстріляли гітлерівці
На Тернопільщині перепоховають 56 українських патріотів, яких розстріляли гітлерівці
На Тернопільщині перепоховають 56 українських патріотів, яких розстріляли гітлерівці

У неділю, 19 листопада, на Тернопільщині перепоховають останки 56 українських патріотів. Їх розстріляли німецькі окупанти під час Другої світової війни.

Вічний спочинок жертви трагедії знайдуть у Чорткові, біля якого в жовтні знайшли масове поховання. Пошуки місця розстрілу тривали десятки років, повідомляє власкор IA ZIK.

Серед поля, між селом Ягільницею і Чортковом, 27 листопада 1942 року фашисти розстріляли понад півсотню в’язнів місцевої тюрми. Так окупаційний режим помстився за одного вбитого гестапівця, провівши каральну акцію «Сто за одного».

За інформацією дослідників, німецькі служби викрили одну з квартир у Львові, де збиралися ОУНівці. Під час перестрілки загинув фашистський офіцер. Натомість, гестапівці постановили вбити сто українців. Брали із тюрем причетних до визвольної боротьби. Розстрілювали в кількох місцях. Поле біля Чорткова обрали, оскільки поруч була велика тюрма.

Розповідь про каральну акцію була надрукована у 1947 році в часописі УПА «Ідея і чин». У статті були й імена вбитих біля Чорткова. Шукати поховання почали ще на початку української незалежності.

Чортків – невелике містечко, і до пошуків долучилося багато його мешканців і дослідників. На початку жовтня працівники меморіально-пошукового підприємства «Доля», що при Львівській обласній раді, разом із хлопцями з історико-пошукового товариства «Патріот» нарешті віднайшли останки. На поховання дослідників вивів лис.  Посеред поля виявили свіжу нору, з якої виднілися людські кістки.

Ідентифікувати вдалося 56 осіб. Чин поховання відбудеться 18-19 листопада, розповіли в обласній адміністрації.

Першого дня о 12.30 труни доставлять до катедрального собору Петра і Павла у Чорткові, де їх зустрічатимуть духовенство, родичі загиблих і миряни. Тоді ж відбудеться панахида. У соборі вони перебуватимуть протягом доби.

На другий день о 12.00 розпочнеться чин похорону. Від собору траурна процесія рухатиметься через площу Героїв Євромайдану, пройде вулицею Степана Бандери до центрального міського кладовища, де й відбудеться поховання.

Тернопільська влада запрошує всіх небайдужих долучитися до вшанування жертв Ягільницької трагедії. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 10:53:53