вівторок, 14 листопада, 2017, 17:06 Суспільство
Ми самі створюємо найбільші підстави підігравати росіянам, – Солонтай

Наші неуспіхи всередині країни створюють найбільші підстави підігравати росіянам. Якби ми справді реформували державу та стали на шлях євроінтеграції, Кремлю довелося б усвідомити: Україна змінилася, тож тут їм робити уже нічого.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політичний експерт Олександр Солонтай.

Надії на те, що у переговорах між США та РФ одна зі сторін нарешті чимось поступиться, немає. Просто, у цей процес держави зайшли вже давно, та лише із його розвитком побачили реальність ситуації.

«Тому й вони намагаються усе відіграти . Окрім того, було й сподівання, що обставини можуть змінитися», – зазначив Солонтай.

Та, на його думку, ми самі створюємо найбільші підстави підігравати росіянам. Адже наші неуспіхи всередині країни якраз і формують найкращі умови для РФ чекати і зволікати з часом.

«Якщо б ми почали незворотній процес не лише формальної та візової євроінтеграції, а всередині структурних реформ, і змінили б країну, росіяни б зрозуміли, що немає сенсу чекати, коли України розвалиться», – наголосив Солонтай.

Адже, тоді РФ мусіла б прийняти зміни України, так як колись росіянам довелось прийняти зміни Фінляндії.

«Особливо після того, як вони туди рвонули і отримали по зубах. До речі, дуже схожа і ситуація з Україною – росіяни теж отримали по зубах, але поки ще переконані, ніби ми не зможемо тримати цю лінію фронту і оборони», – зазначив експерт.

Тож потрібно показати Росії, що тут їм робити нічого, адже країна змінилась безповоротно.

«У Москві мають зрозуміти, що їм критично збиткова вся ця війна, бо кожного разу ми отримуємо «по зубах», – підкреслив експерт.

Однак, наразі ця війна ще не стала для Росії невигідною. Адже, вони навпаки отримують із неї величезні прибутки. Найпершим із них є – трудова міграція. Адже із українськими біженцями та заробітчанами вони отримали й людську робочу силу.  

«Люди – найбільший кадровий ресурс. Вибачте за можливий ксенофобіям, але одна справа – п‘яний росіянин в «різьбі», який не хоче працювати і лише вимагає горілки, а інша – трудолюбивий український біженець, який заради того, щоб «піднятися» на новому місці, готовий працювати двірником в Москві чи робочим в Підмосков‘ї», – підкреслив Солонтай.

Окрім того – Росія отримала і стратегічні території Криму та Севастополя.

«Це стратегічне положення, вихід до Чорного моря. Тож і на Донбасі вони воюють, в першу чергу, щоб зафіксувати Крим. Якби війна на Донбасі не почалася, усю цю історію на світовому рівні ми б вели якраз про Крим. Тож стратегічний хід Москви тут зрозумілий – вони почали окупацію із Севастополя, зайшли в Крим, зафіксували перешийок і пішли по Донбасу. Якби план вдався і там, наступними були б Харків або Одеса – для того, щоб зафіксувати Донеччину. І так було б регіон за регіоном. Зараз ж вони зупинились на Донбасі і це їхній передовий авангард, який фіксує Крим», – переконаний експерт.

До того ж зовнішньою агресією Росії вдалось реанімувати «свою імперію». Адже тепер усі дивляться на Путіна зовсім не як на президента.

«Ще у 90-х Росія стояла в авангарді демократичних і ринкових змін, натомість Україна відставала. Тепер ж ми помінялась із нею позиціями», – зауважив Олександр Солонтай. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:33:36