вівторок, 14 листопада, 2017, 12:11 Політика
Матіос, Варченко чи Горащенков: конкурс на посаду голови ДБР авралом добігає фіналу
espreso.tv
espreso.tv

Конкурсна комісія на засіданні 9 листопада оголосила про результати проходження дослідження на поліграфі та вирішила провести повторні співбесіди з кандидатами на посади директора Державного бюро розслідувань, першого заступника та заступника директора ДБР, запланувавши їх на 13 та 14 листопада. Це мав би бути останній етап відбору. Далі – подання прем’єр-міністру та затвердження Президентом.

Про це йдеться на офіційній сторінці Уряду.

До повторної співбесіди допущено 19 осіб. Всі вони, як зазначено у протоколі комісії, пройшли психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфа, яке проводилось в період з 30 жовтня по 10 листопада 2017 року.

Ось їх перелік та графік проходження повторних співбесід.

Скріншот з сайту КМУ
Скріншот з сайту КМУ
Скріншот з сайту КМУ
Скріншот з сайту КМУ

На початку року один з членів комісії Денис Монастирський припускав, що керівництво ДБРу буде обрано ще у березні 2017. Але тоді було вирішено провести ще й дослідження на поліграфі.

Як зазначив народний депутат Микола Паламарчук, власне проходження тесту на детекторі брехні стало причиною затримки завершення відбору.

«Конкурс на керівника ДБР триває і вже залишилось 19 осіб. Але, коли треба було проходити тест на поліграфі, то не було відповідного положення про це. Адже затримка виникла через те, що Кабмін його не затвердив, а Міністерство охорони здоров’я не зробило. Адже в законі прописано, що всі учасники конкурсу повинні пройти обов’язкову процедуру. І, звичайно, ми трішки затримались. Але вже 4-5 вересня далі працюватимемо. І я маю надію, що все ж невдовзі оберемо і керівника ДБР, і заступників», – додав він.

Не відомо лише, чому перевірку на детекторі брехні було завершено тільки у листопаді, тоді як уряд підтримав проект постанови про затвердження порядку проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа у Державному бюро розслідувань ще у травні цього року.

Абсолютно не зрозуміло і те, чому все відбувається авральним методом, а, можливо у цьому і полягає хитрість – не дати часу і можливості на оскарження. Кого призначать – з тим слід буде змиритися.

Адже чимало фахівців схиляється до того, що результати відбору можна буде оскаржити, оскільки не дотримана процедура призначення членів конкурсної комісії, також до неї не входить жоден міжнародний незалежний експерт, як було у випадку з НАБУ. Також чимало запитань виникає і щодо роботі у комісії Євгена Дейдея, до особи якого і так багато претензій у правоохоронців, а ГПУ навіть робило подання про зняття з нього депутатської недоторканності.

Підігрів ситуацію і сам Генпрокурор. Нещодавно, 8 листопада, під час засідання комітету законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради Юрій Луценко поскаржився на колапс у правоохоронній системі.

Він повідомив, що після 20 листопада Генеральна прокуратура більше не буде розслідувати нові справи, окрім тих, які були розпочаті раніше. Всі справи мають бути передані спеціальному бюро розслідувань.

«Маємо факт, що слідство передавати нікуди. Проте закон говорить, що з 20 листопада Генеральна прокуратура має передати слідство. Ми можемо виконувати роботу тільки у межах чинного законодавства. З 20.11 завершується момент самостійного слідства ГПУ», – сказав Луценко.

Він зазначив, що ГПУ наразі має передати близько 15 тисяч справ, які стосуються високопосадовців категорії «А», в тому числі справи Лазаренка, Януковича та його команди.

«Уже зараз ці справи готуються до передачі НАБУ це складні і резонансні справи на багато томів. Думаю, що для антикорупційного бюро це стане проблемою, бо в них немає достатньої кількості спеціалістів. Але з 20 листопада ГПУ не зможе більше ними займатися», – сказав Луценко.

Нагадаємо, більшість експертів схиляється до того, що керівником ДБРу стане людина Президента. Депутат Мустафа Найєм навіть припускає, що його оберуть з-поміж трьох кандидатів: головного військового прокурора Анатолія Матіоса, помічника Петра Порошенка Олексія Горащенкова та очільника Управління процесуального керівництва, підтримки державного звинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ Ольги Варченко.

Серед усіх кандидатів, лише Матіос вголос зізнався, що має амбіцію очолити ДБР. Свою вірність та відданість системі він неодноразово підтверджував при різних президентах та прокурорах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:31:35