вівторок, 14 листопада, 2017, 13:27 Світ
Ліберальні ЗМІ стурбовані посиленням правого руху у Східній Європі
Польські націоналісти. Фото: dt.ua/Reuters
Польські націоналісти. Фото: dt.ua/Reuters

Оглядач Financial Times Макртін Сандбу порівняв марш польських правих, які пройшлись минулої суботи вулицями Варшави з протестами в американському Шарлоттсвіллі, під час яких активісти встали на захист пам’ятників часів Конфедерації.

Про це пише DT.

У Варшаві марш пройшов на День незалежності Польщі, який відзначають в День перемир’я 1918 року. Він зібрав прихильників з усієї Європи, багато з яких привезли прапори довоєнних фашистських режимів своїх країн.

На думку оглядача, критично важливо зрозуміти політичний маневр. Якщо праворадикали зможуть поширювати свої погляди без будь-якого серйозного опору і відповіді, вони дуже скоро зможуть зайняти частину звичної політичної арени у ліберальних демократичних спільнотах зі своїми програмами, які ліквідують як лібералізм, так і демократію.

Оглядач відзначає, що президент Дональд Трамп у США і правляча партія «Право і Справедливість» у Польщі не засудили радикалів, тим самим надавши їм певну політичну рівнозначність.

У Польщі представники уряду називали «патріотичним» марш радикалів. Найбільш абсурдне на думку американського оглядача, те, що голова Сенату пригрозив редактору однієї з опозиційних газет за використання вульгарної лексики в ефірі телеканалу, хоча той лише процитував дійсно вульгарне гасло з банеру націоналістів на марші.

Слідом за Дональдом Трампом у США і Віктором Орбаном в Угорщині польський уряд виділяє місце для «правих» політиків, вважає аналітик. Проголошуючи нейтралітет, вони зміщують політичний центр різко в право. Оглядач зауважує, що така поведінка Польщі дуже дивує. Країна отримала неймовірну вигоду від повернення в західну сім’ю після 40 років за «Залізною завісою». А її розмір говорить про те, що з часом Польща могла б зайняти місце серед найбільш впливових країн у Європі, якщо залишиться на європейському курсі.

Підйомом «білого націоналізму» в Європі стурбована The Guardian. Зростає категорія людей, які знають, що нинішня економіка не йде їм на користь. І це здається їм образою їхньої самооцінки, релігії, національності чи раси. Це дуже небезпечні емоції, вважає видання.

Видання The Economist писало про нову хвилю небезпечного націоналізму, до якої приєднався і президент США Дональд Трамп. Ксенофобські погляди знову стають популярними, і самоізоляція США відкриває перед ними широку дорогу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 01:11:27