вівторок, 14 листопада, 2017, 10:31 Суспільство
Глечики на території Грузії показали: виноробству не 5000, а 8000 років
Фото: ibtimes.com/Judyta Olszewski
Фото: ibtimes.com/Judyta Olszewski

Аналіз керамічних глечиків, виявлених у місцях розкопок на території сучасної Грузії, показав, що вино виготовлялося у прикордонному регіоні між сучасною Азією та Європою ще 8000 років тому.

Фрагменти восьми великих керамічних глечиків, що містять залишки виноградної кислоти, були знайдені у Gadachrili Gora та Shulaveris Gora, що знаходяться приблизно у 50 км на південь від столиці Грузії Тбілісі, – інформує The International Business Times.

Розкопки проводилися Грузинським національним музеєм та Університетом Торонто, Канада.

У своєму виступі у понеділок, 13 листопада, Стівен Батюк з Університету Торонто зазначив: «Ми вважаємо, що це найдавніше свідчення обробки євразійського винограду виключно для виробництва вина».

Раніше вважалося, що історія виноробства сягає 5400-5000 років до н.е., та розпочалася у горах Загросу у сучасному Ірані.

Фото: ibtimes.com/Judyta Olszewski
Фото: ibtimes.com/Judyta Olszewski

Неолітичний період, який розпочався приблизно у 15 200 році до н.е. на Близькому Сході та завершився між 4500 і 2000 роком до н.е., поклав початок багатьох нових видів діяльності, таких як землеробство, одомашнення тварин, поліруванню кам’яних знарядь праці, кераміці, ткацтву та виноробству.

Сьогодні в усьому світі існує понад 10 тис. сортів винограду, які використовуються як для виноробства, так і для харчування. Грузія сьогодні має більш як 500 видів вин, які використовуються лише для виноробства, що є показником тривалої історії культивації в регіоні.

Фото: ibtimes.com/Stephen Batiuk
Фото: ibtimes.com/Stephen Batiuk

За словами Батюка, вино у минулому було дуже цінним товаром завдяки своїм властивостям та охоплювало більшість аспектів повсякденного життя того часу.

Доповідь, написана командою міжнародних дослідників, з’явилася у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 10:54:51