вівторок, 14 листопада, 2017, 11:52 Спорт
Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію щодо Олімпійського перемир’я
Фото: ukrinform.ua
Фото: ukrinform.ua

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) прийняла резолюцію щодо перемир’я, яке має почати діяти за тиждень до відкриття Олімпіади-2018 і триватиме ще тиждень після Паралімпіади 2018 року.

Це рішення привітав президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, повідомляє прес-служба МОК.

«Спортсмени-олімпійці показують всьому світу, що можна змагатися один з одним, живучи мирно разом під одним дахом», – заявив Томас Бах після прийняття резолюції «Побудова світу і кращого світу через спорт та олімпійські ідеали».

Він зазначив, що тільки держави-члени ООН можуть гарантувати спортсменам безпечну участь в Олімпійських іграх і дають їм можливість реалізувати мрію про життя. Бах додав, що для спортсменів, які зберуться в Пхенчхані на зимові Олімпійські ігри-2018, ця резолюція буде мати особливе, глибоко особисте значення.

Прийнявши резолюцію, міжнародне співтовариство визнає силу спорту та актуальність Олімпійських ігор для об’єднання світу в мирну конкуренцію, що дає надію на краще майбутнє.

Консенсус про перемир’я було досягнуто після двогодинного обговорення між державами-членами ООН. Він стосується Південної та Північної Кореї, а також майбутніх організаторів Олімпіад: Японії, Китаю, Франції та США.

Традиція перемир’я полягала в тому, щоб забезпечити припинення всіх бойових дій, що дозволяє безпечно проходити і брати участь спортсменам і глядачам, які беруть участь в Олімпійських іграх. Резолюція знову підтверджує, що олімпійські цінності миру, солідарності та поваги настільки ж важливі сьогодні у всьому світі, як і 3000 років тому, коли стародавні Олімпійські ігри, що уперше відбулися у Греції.

Нагадаємо, Зимові олімпійські ігри 2018 року пройдуть в Пхенчхані (Республіка Корея) з 9 по 25 лютого 2018 року, Паралімпійські ігри – там же з 8 по 18 березня 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 02:29:44