вівторок, 14 листопада, 2017, 19:28 Політика
Ганна Соломатіна показала картковий будинок, що завалюється, – активістка

Влада використовує НАЗК в боротьбі проти НАБУ. Те, що екс-керівник департаменту НАЗК Ганна Соломатіна не побоялась оприлюднити скандальну інформацію це чудо. Фактично Соломатіна вийшла проти правоохоронної системи і Президента.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила член правління ГО "Центр протидії корупції" Олександра Устінова.

«Реація виборців після запровадження електронного декларування свідчить про те, що ідея працювала. У нас не спрацювала правоохоронна система і система перевірки. Хоча ми не зовсім можемо говорити, що не спрацювали правоохоронці, бо в НАБУ були порушені кримінальні провадження проти топ-посадовців за недостовірні дані подані в деклараціях.

Завдяки цій ідеї українці усвідомили, наскільки багато крадуть в цій державі. Ми вперше змусили цю владу показати свої реальні статки, бо вони боялися цих двох років ув'язнення, які передбачалися за брехню в деклараціях. Це дало величезну кількість інформації журналістам-розслідувачам, громадськості, які зараз виконують те, що мають робити правоохоронні органи», – розповіла активіст.

Як зауважила гостя програми, коли дивишся заяви міжнародних партнерів, то в них  дуже чітко сказано, як саме Україна має боротися з корупцією. «Вони не кажуть просто боротися з корупцією, а чітко кажуть, що треба створити Антикорупційне бюро, Антикорупційну прокуратуру.

Зараз головна їхня вимога – не просто боротися з корупцією, а створити Антикорупційний суд. Коли ми говоримо про те, що всі органи підпорядковані, то для мене навпаки це виглядає більше як боротьба проти НАБУ.

Ми бачимо, що Корчак виписує штраф Ситнику за те, що голова його департаменту захищає інтереси бюро в суді. За це його звинувачують у конфлікті інтересів і виписують штраф. Це як мінімум смішно. Це все одно, що Президент не має використовувати службовців для захисту своїх інтересів, а захищатися в судах своїми приватними силами», – вважає Олександра Устінова.

За словами активістки, те, що екс-керівник департаменту НАЗК зробила резонансну заяву щодо Корчак, ГПУ і Адміністрації президента – це диво.

«Для мене це все більше виглядає як контрольована система, яка намагається боротися з ворожим тільцем всередині. Зараз НАЗК використовують в боротьбі проти НАБУ. Те, що Ганна Соломатіна вийшла і не побоялась говорити – це диво.

Свого часу ні Радецький, ні Рябошапка не зробили таких заяв. Те, що вона зробила – це картковий будинок, який починає валитися. Фактично Соломатіна вийшла проти правоохоронної системи і Президента», – переконана активістка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:34:05