вівторок, 14 листопада, 2017, 19:10 Політика
Експерт: За результатами року в України буде нульова динаміка у боротьбі з корупцією

Україна за останні 7-8 років у питанні боротьби із корупцією перебувала на одному місці, і лише за результатами 2015 року був заданий певний позитивний тренд. А ось за результатами 2017-го Україна матиме нульову динаміку у боротьбі з корупцією.

Таку думкув ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) висловив старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАНУ Микола Сірий.

На думку експерта, два потрясіння, які пережила Україна 2004 року та 2013-2014 років, сталися внаслідок політичної корупції.

«Саме політична корупція була тією причиною, яка призвела до такого стану суспільства, що воно вже не могло далі жити у такому режимі. Суспільство збурювалося. І коли 2015 року постало питання про створення антикорупційної платформи, державної платформи поборювання корупції, то це питання стояло широко.

Воно стояло не щодо питання, щоб у когось виявити автомобіль трошки не тієї марки або декілька квадратних метрів у помешканні. Питання стояло у тому, що головну проблему – політичну корупцію – нам треба викорінювати», – наголосив Микола Сірий.

Гість програми наголосив, що хоч минуло два роки, але політична корупція не є у центрі уваги антикорупційних органів. Понад те, помітна протилежна тенденція.

«Ми бачимо, що політичні важелі дуже майстерно маніпулюють цими органами, дуже майстерно дають щодня суспільству різні приводи для розмови, зменшуючи рівень тих завдань, які стоять перед суспільством», – заявив Микола Сірий.

З його слів, на цьому фоні чи не щодня лунають заяви із різних міжнародних рівнів із нагадуванням для України щодо необхідності проведення реформ, про боротьбу з корупцією. Експерт наголосив, що назовні наша держава сприймається дуже непривабливо.

Гість програми також заявив, що Україна за останні 7-8 років у питанні боротьби із корупцією перебувала на одному місці, і лише за результатами 2015-го року був заданий певний позитивний тренд.

«За результатами 2017 року я очікую, що ми будемо мати нульову динаміку у поборюванні корупції, що нас міжнародна спільнота оцінить доволі критично, і ми побачимо, що стоїмо на місці, не зрушуємося ані на один крок. Відповідно, всі наші діалоги – й інвестиційні, і реформаторські, і «план Маршалла», і все інше – будуть пригальмовані. Це ціна того, що відбувається», – вважає Микола Сірий.

Нагадаємо, керівниця департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила голову НАЗК Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок е-декларацій. Відповідні матеріали вона передала до НАБУ. Як повідомили у НАБУ, детективи розпочали досудове розслідування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:34:10