вівторок, 14 листопада, 2017, 21:40 Політика
Дерев’янко: Немає жодного сумніву, що НАЗК залежить від Адміністрації Президента

Весь цей час відбувалася тільки імітація роботи НАЗК, оскільки якби вони дійсно працювали, то наслідком було б порушення сотні кримінальних справ.

Таку думку висловив народний депутат України Юрій Дерев’янко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, сьогодні на брифінгу голова департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що систему електронного декларування скомпрометовано: декларації перевірялись в ручному режиму та була вимога погоджувати їх у Адміністрації Президента України.

«На мою думку, НАЗК працює вкрай негативно та незадовільно. І немає жодного сумніву, що вони залежні від Адміністрації Президента. Тому весь цей час відбувалася тільки імітація роботи НАЗК, оскільки якби вони дійсно працювали, то наслідком було б порушення сотні кримінальних справ», – певен Юрій Дерев’янко.

Також депутат не виключає, що співробітники НАЗК дійсно ходили до чиновника із Адміністрації Президента, щоб отримувати від нього вказівки.

Натомість народний депутата від БПП Іван Вінник вважає, що звинувачення співробітниці НАЗК дійсно мають вагоме підґрунтя.

«Я не знаю, яким чином Ганна Соломатіна буде підтверджувати той факт, що їй давали вказівку із Адміністрації Президента. Але з приводу того, що під час відбору декларацій, які проходять повну перевірку НАЗК, присутній людський фактор, я абсолютно погоджуюсь. Оскільки в НАЗК немає жодної автоматизованої системи, і це вже доведеться визнати на рівні суду», – констатував Вінник.

Політик також нагадав, що свого часу, коли тільки відбувався запуск системи електронного декларування, однією із вад цієї системи був саме людський фактор.

«Компанія «Міранда», яка робила програмне забезпечення для НАЗК, не встановила блок програм для автоматичної перевірки майнового стану декларантів. Ми наголошували, що ця проблема нагадає про себе. До того ж гроші, які саме для цього виділив уряд Данії, були використані неефективно», – зауважив Іван Вінник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 23:44:44