вівторок, 14 листопада, 2017, 19:07 Політика
Депутати відмовилися розглядати проект реформи ВР

Верховна Рада не включила законопроект про реформу парламенту до розгляду цього тижня.

За включення законопроекту №6256 «Про внесення змін до законів України «Про комітети Верховної Ради України» та «Про центральні органи виконавчої влади» щодо оптимізації роботи комітетів Верховної Ради України та співвідношення предметів їх відання із сферами діяльності міністерств» проголосували 209 депутатів за необхідних 226, передає «Укрінформ».

 «Сьогодні в обід збиралась робоча група, яка запропонувала парламенту включити в тижневий порядок денний проект закону 6256 – це реформа парламенту, що є нашим зобов’язанням перед європарламентаріями», – сказав Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Як повідомлялося, авторами законопроекту 6256 є сам Парубій, перший віце-спікер Ірина Геращенко, лідери фракцій – Ігор Гринів («Блок Петра Порошенка»), Максим Бурбак («Народний фронт»), Олег Ляшко (Радикальної партії), заступник голови фракції ВО «Батьківщина» Сергій Соболєв, народний депутат від «БПП» Артур Герасимов, народний депутат від «Самопомочі» Руслан Сидорович, голова групи «Відродження» Віталій Хомутиннік та керівник групи «Воля народу» Ярослав Москаленко.

Документом пропонується встановити, що парламент на першій сесії нового скликання утворює не більше 20 комітетів. Їх кількість, назви, предмети відання, а також мінімальна та максимальна кількість членів визначається постановою ВР. Передбачається, що ВР може утворити новий або ліквідувати комітет, змінити назву чи предмет його відання лише у разі утворення нового міністерства або реорганізації чи ліквідації існуючого.

Крім того, пропонується визначити, що Кабінет міністрів за поданням Прем’єр-міністра утворює не більше 20 міністерств, а також інші центральні органи виконавчої влади, кількість та найменування яких визначає відповідною постановою. Реорганізація або ліквідація міністерств та інших центральних органів виконавчої влади здійснюється урядом за поданням Прем’єра.

Чинна норма визначає, що міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Кабміном за поданням Прем’єр-міністра.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:32:55