вівторок, 14 листопада, 2017, 16:47 Економіка
Багато українців беруть кредит, не розуміючи, скільки згодом доведеться сплатити, – Чаплига

В основному, закон про банкрутство передбачає реструктуризацію іпотечних і споживчих боргів. Адже дуже часто українці неграмотно поводяться із позиками від банків.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив політолог Михайло Чаплига.

«Право на визнання фізичної особи банкрутом існує у всьому світі. Чомусь воно постійно оминало нас. Я вважаю, що існує потреба у відповідному законопроекті. Питання – тільки у механізмі реалізації», – каже гість програми.

Чаплига зазначає, що у Верховній Раді вже зареєстровано кілька законопроектів про банкрутство.

«Одні законопроекти пропонують створити нове законодавство, інші – заохочують до змінення вже чинного. Я гадаю, що на практиці введуть арбітражних керуючих, а саме запровадять певні механізми досудового врегулювання. Необхідно буде знайти баланс між інтересами держави, а не тільки банку», – зауважує Михайло Чаплига.

На думку експерта, у законопроекті про банкрутство наголос ставитиметься на іпотечних і споживчих кредитах.

«Також відбудеться реструктуризація іпотечних і споживчих боргів. Це один із найбільших болів громадян. Багато людей беруть кредит, зовсім не розуміючи, скільки згодом доведеться сплатити. Наприклад, кредит у три тисячі під два відсотки в день здається малим, проте це понад 700 гривень річних. І таких халеп, через елементарне незнання, у нас дуже багато», – говорить політолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:33:41