вівторок, 14 листопада, 2017, 18:10 Політика
Баганець про НАБУ та НАЗК: Ці розрекламовані органи разючих результатів не показали

Виключити той факт, що влада не впливає на Національне антикорупційне бюро України та Національне агентство з питань запобігання корупції, не можна.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив заслужений юрист України, заступник Генерального прокурора (2014-2015 рр.) Олексій Баганець.

Нагадаємо, керівниця департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила голову НАЗК Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок е-декларацій.Відповідні матеріали вона передала до НАБУ. Як повідомили у НАБУ, детективи розпочали досудове розслідування.

Олексій Баганець зауважив, що за час роботи Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції якихось разючих досягнень цих розрекламованих антикорупційних органів не помітив, а про результативність можна говорити, лише взявши це слово у лапки.

«У мене склалося таке враження, що у нас діють подвійні стандарти, коли в НАЗК щодо одних фактів складають адмінпротоколи, відносно аналогічних фактів щось я не побачив, щоб такі протоколи направлялися до суду. Тобто, виключити той факт, що наша влада не впливає на НАЗК, до речі, як і на НАБУ, я теж не можу. Чому? Тому що маса є різних прикладів і з них можна зробити різні висновки. Але тут нічого дивуватися із цієї заяви», – заявив Олексій Баганець та додав, що у нього з’явилися певні сумніви, коли Ганна Соломатіна зачитувала заяву, а не розповідала своїми словами.

«Але факт є фактом. Після її повідомлення НАБУ підтвердило, що за тими фактами зареєстроване кримінальне провадження, проводиться розслідування», – додав гість програми.

Член правління ГО «Центр протидії корупції» Олександра Устінова зауважила, що нині з вуст пані Соломатіної прозвучали нові факти, які підтвердили те, про що раніше говорили у «Центрі протидії корупції» та різні громадські організації.

«Вона наводила ті приклади, ті факти, і потім у розмові, коли долучився пан Радецький, і прізвища, про які давно говорили. Фактично сказали, хто в Адміністрації Президента фактично «кришує» і керує НАЗК, що ці люди зараз балотуються на ключові посади у ДБР», – зазначила Олександра Устінова.

Гостя програми наголосила, що після заяв Соломатіної, яка говорила про те, як її викликали до АП та вказували, що і як робити, не можна говорити про будь-яку незалежність НАЗК.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 06:52:51