вівторок, 14 листопада, 2017, 17:14 Суспільство
Андрухович відмовився від участі у Днях російської культури у Німеччині
Український письменник Юрій Андрухович. Фото: nv.ua
Український письменник Юрій Андрухович. Фото: nv.ua

Після появи афіш Днів російської культури у німецькому місті Фрайбург, на яких анонсований виступ Юрія Андруховича, письменник спростував участь у цій події.

«Коли дізнався, що це позиціонується як Дні російської культури, я написав організаторам, що мене там не буде. Вони дізналися мою позицію з формулюванням, що я не можу виступати під ідентифікаційним значком «російська культура». Для мене це неприйнятно», – розповів Андрухович «Українській правді. Життя».

Організатори Днів російської культури у Центрі Цвєтаєвої у Фрайбурзі запросили Юрія Андруховича взяти участь у заході, присвяченому 100-річчю Жовтневої революції.

Письменник сказав, що така пропозиція – не для нього й отримав відповідь, що під час події не йтиметься про оспівування революції, а про критичний погляд на неї – про критику комунізму, більшовизму, сталінізму.

Крім того, у програмі запланований виступ швейцарського театру, який поставив п’єсу Андруховича «Екстреміст» про події Майдану.

«Я вирішив, ну гаразд – це така можливість виступити як автор разом із театральною трупою. Крім того, вони мені запропонували окремий авторський вечір. Тож я дав згоду. Але коли знайомі надіслали мені плакат, я побачив, що акцент події поставлений у проросійський бік», – пояснив Андрухович.

Організатори замовчали інформацію про те, що подію у Фрайбурзі мають відвідати офіційні представники від Росії, а також буде відкриття «Русского дому».

У понеділок, 13 листопада, Андрухович зв’язався із організаторами і відмовився від участі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:29:12