понеділок, 13 листопада, 2017, 15:59 Економіка
Україні в 2019 р. знадобиться нова програма з МВФ, – заступник глави НБУ
МВФ. Фото: bnn.ca
МВФ. Фото: bnn.ca

Україна у 2019 році потребуватиме нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) для збереження макроекономічної стабільності.

Про це заявив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій, передає Інтерфакс-Україна.

«Україні вкрай важливе продовження співпраці з МВФ, і не лише до кінця наступного року, а й нова програма, оскільки це є запорукою проведення реформ, фінансової та макроекономічної стабільності», – сказав він в ефірі одного з українських телеканалів.

Як повідомлялося, МВФ ще не визначився з датою прибуття місії в Україну в рамках четвертого перегляду програми EFF, який відкриває шлях для отримання п’ятого траншу.

Фонд усе ще продовжує вивчати ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу.

Крім того, для завершення четвертого перегляду програми співпраці Україні необхідно ухвалити законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати процес приватизації держпідприємств, щоб він був прозорим і ґрунтувався на ринкових механізмах, а також здійснити коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,57 млрд за поточним курсом) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд та зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,63 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв’язку з невиконанням низки умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори щодо продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 01:09:27