понеділок, 13 листопада, 2017, 16:10 Львів
У мікрорайоні Рясне-1 капітально відремонтували амбулаторію сімейної медицини
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Понад 12 тисяч мешканців мікрорайону Рясне-1, що у Львові, відтепер мають кращі умови для отримання первинної медичної допомоги. Місто капітально відремонтувало приміщення амбулаторії сімейної медицини, що на вул. Шевченка, 366, зробивши її також доступною для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Амбулаторія сімейної медицини №5 розташована всередині житлового будинку. Ця медична установа почала працювати ще з 1980-х років і вже кілька десятків років не знала капітального ремонту. Площа закладу становить 180 квадратних метрів і у ній позмінно працює дев’ять сімейних лікарів, тринадцять медичних сестер, троє молодших медичних працівників та двоє реєстраторів. Лікарі відзначають, що всередньому 200-250 пацієнтів звертається до них щодня. Єдине, що насторожує – це маленькі вузькі й задушні коридори. Та чиновники міської ради стверджують, що це оптимальний варіант, оскільки інакше б довелося купляти сусідні квартири.

Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK

В цілому, капітальний ремонт коштував понад 800 тис. грн міського бюджету. Крім ремонту кабінетів, коридору, туалетів, також замінено двері, батареї і внутрішню електромережу, санітарно технічне обладнання, закуплено нові меблі, плюс зроблено доступ для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Завідувач амбулаторії сімейної медицини №5 Богдана Данилець розповіла, що заклад надає широкий спектр первинної медичної дороги.

«Я вже тут працюю 24 роки. За це час встигла познайомитися чи не зі всіма жителями мікрорайону. Ми працюємо тут, як єдина команда, чи, я б сказала, навіть сім’я. У нашій амбулаторії є три кабінети сімейного лікаря, маніпуляційний кабінет, кабінет щеплень, кабінет ЕКГ. Також пацієнти можуть отримати лікування у вигляді денного стаціонару. Наш заклад працює щоденно (окрім неділі) з 08.00 до 18.00 год», – розповіла Богдана Данилець.

Мер Львова Андрій Садовий відзначив, що в цілому існує серйозна проблема із медициною у Рясному.

«У нас є серйозна проблема по Рясному з новими приміщеннями для відділення поліклініки, тому ми незабаром приймемо рішення, щодо одного великого приміщення площею до 600 метрів квадратних і будемо переобладнувати під нову поліклініку, з хорошими умовами, та з сервісом для людей», – розповів Андрій Садовий.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Нагадаємо, торік у Львові запрацювали три нові амбулаторії сімейної медицини: для мешканців Залізничного району на вул. О. Степанівни, 35А, для мешканців Шевченківського району – на вул. Грінченка, 6 і на вул. Шевченка, 358Б. Вже цього року амбулаторію відкрили для мешканців Нового Львова на вул. Тернопільській, 9. Наступну амбулаторію відкриють у Личаківському районі.

Загалом у закладах охорони здоров’я Львова функціонує 459 дільниць, 18 амбулаторій та 36 відділень сімейної медицини. Охопленість сімейною медициною становить 91,5% населення міста.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 10:55:29