понеділок, 13 листопада, 2017, 16:21 Політика
Моніторинг фінансування партій, в основному, працюватиме лише для опозиціонерів, – Лозовий

Створення антикорупційного суду – прекрасна ідея, адже за три роки жодна гучна корупційна справа не закінчилась реальним вироком. Натомість усі лише розводять руками, стверджуючи, що маємо в державі погані органи правосуддя. Звичайно, Антикорупційний суд не вирішить одразу всі проблеми, однак він може стати початком змін.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав громадський діяч Іван Лозовий.

Де-факто, за три роки в Україні жоден корупціонер до в‘язниці не сів. У нормальній ж країні за таке керівники прокуратури та нових антикорупційних структур повинні брати на себе відповідальність.

«Якщо прокуратура не може довести справу до кінця, то вона повинна чітко відповісти – чому. Якщо ж цього не можуть зробити суди, то чому президент і правляча коаліція не ухвалює закон про антикорупційний суд? Адже це прекрасна ідея, але вона нікуди не рухається», – сказав Лозовий.

Разом із тим він наголосив: розуміє, що наявність антикорупційного суду не вирішить одразу всі питання, але потрібно із чогось починати.

«Усі розводять руками і кажуть, що у нас погані суди. То давайте зробимо їх нормальними. В рамках обговорення антикорупційного суду, звучала ідея залучати туди іноземців, які будуть працювати у цих структурах. Я особисто не великий прихильник такого, але ми шукаємо різні способи, щоб зрушити систему з місця. Адже я, наприклад, за три роки не побачив жодного реального прогресу у суспільстві, окрім шоу. Показником цього є наша зарплата», – переконаний Лозовий.

Також, за його словами, вибори слід розглядати не як технологічний процес, а як можливість волевиявлення народу. Але через те, що більшість ЗМІ належать олігархам, дуже важко уникнути пропаганди та агітації.

«В Україні більшість телеканалів перебувають у руках тих осіб, які або у владі, або при владі. Це так звані олігархи. Тож зараз – дуже небезпечна ситуація, адже перед виборами можемо знову чекати на величезний шквал пропаганди та агітації. А це одна із основних причин, чому ми топчемось на місці уже 26 років. Адже, таких серйозних реформ та проривів, як були у Польщі 20 років тому, наразі, навіть на горизонті не видно», – зазначив експерт. 

Адже, введений фінансовий моніторинг діяльності партій чи проголосований у першому читанні новий виборчий кодекс, кардинально не вплинуть на ситуацію.  

«Щодо моніторингу фінансування політичних партій, це, в основному, робиться в опозиційних партіях. Зараз лише триває шоу та робиться вигляд, ніби щось відбувається», – переконаний Лозовий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 14:25:42