Новини » Політика

Ілля Пономарьов: США чітко ставлять питання – миротворці на всій території конфлікту

РФ погоджується щодо миротворців, які перебуватимуть на лінії розмежування, а позиція американців полягає у тому, що миротворці мають перебувати на всій території конфлікту. Єдиний компроміс, на який готові йти США, стосується розв’язання конфлікту на Донбасі і в Криму окремо.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив депутат Держдуми Росії (2009-2016 рр.) Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер і помічник президента РФ Владислав Сурков на зустрічі 13 листопада в Белграді обговорять питання щодо врегулювання конфлікту на сході України, зокрема, щодо миротворчої місії на Донбасі.

Ілля Пономарьов наголосив, що без Росії питання щодо вирішення конфлікту на Донбасі не вирішити, адже саме РФ його розпалює. При тому Росія ні з ким не хоче говорити, окрім Сполучених Штатів Америки. На думку гостя програми, те, що лише кілька місяців тому з’явився Курт Волкер, уже дає досить великий прогрес з точки зору, що вже немає фетишу Мінських домовленостей, як це було раніше.

«Америка є активним учасником того, щоб цей конфлікт будь-яким способом призупинити. Ось вийшли на формат миротворців. Насправді, саме це питання і є найголовнішим.

Я думаю, що порядок дня цієї зустрічі, з одного боку, найбільш невизначений, тому що вона мала відбутися у контексті зустрічі Трампа із Путіним у В’єтнамі, яка, як ми знаємо, по суті, не відбулася. Відповідно, те, що не обговорили там, мають обговорити Сурков із Волкером у Белграді», – вважає Ілля Пономарьов.

Гість програми додав, що учасники цієї зустрічі не можуть самі приймати рішення, а лише обговорити питання. Ілля Пономарьов нагадав про різні позиції сторін. Так, РФ погоджується щодо миротворців, які перебуватимуть на лінії розмежування, а позиція американців полягає у тому, що миротворці повинні перебувати на всій території конфлікту.

Єдиний компроміс, на який готові йти американці, каже Ілля Пономарьов, стосується розв’язання конфлікту на Донбасі і в Криму окремо. «Хоча, я вважаю, що це надто велика жертва у цій ситуації. Однак американці чітко ставлять питання, що миротворці повинні бути всюди», – наголосив Ілля Пономарьов.

Loading...