Новини » Світ 13 листопада, 2017, 21:40
«Хвиля змін»: Грузія скасовує частину міністерств та модернізує держапарат
Прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі Фото: Reuters
Прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі Фото: Reuters

У Грузії скасували три міністерства – у справах спорту і молоді, енергетики, і охорони навколишнього середовища, а також апарат держміністра з питань євроатлантичної інтеграції.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Відповідно, замість існуючих сьогодні 16 міністерств і двох апаратів державних міністрів, залишаться 13 міністерств і один апарат держміністра. Що стосується скасованих структур, їх функції будуть розподілені між рештою міністерствами.

Так, питаннями енергетики стане займатися міністерство економіки, яке також буде відповідальним за управління природними ресурсами, чим раніше займалося міністерство охорони навколишнього середовища.

У свою чергу турбота про навколишнє середовище перейде до міністерства сільського господарства, яке буде називатися Міністерством охорони навколишнього середовища і сільського господарства.

Робота над питаннями спорту та справ молоді розподілиться між міністерствами культури і освіти. Що стосується апарату держміністра з питань євроатлантичної інтеграції, він приєднається до МЗС Грузії.

Зміни торкнуться і силових структур. Замість Агентства управління надзвичайними ситуаціями при МВС і Державної ради безпеки і управління кризами при уряді буде створено Центр управління надзвичайними ситуаціями. Служба зовнішньої розвідки об’єднується із Службою державної безпеки. Поряд з цим зміняться ряд міністрів та осіб, які займають високі посади.

До ефективності апарату

Про дані зміни стало відомо 13-го листопада на спеціальному брифінгу прем’єр-міністра Грузії Георгія Квірікашвілі, який повідомив про початок «хвилі змін», в ході якої з метою підвищення ефективного функціонування держапарату будуть здійснені структурні зміни в уряді.

Відзначається, що за попередніми підрахунками правляча з 2012 року партія «Грузинська мрія» перемогла в другому турі виборів мерів у п’яти з шести муніципалітетів, які відбулися 12 листопада.

У першому турі місцевих виборів 21-го жовтня в масштабах країни «Грузинська мрія» вийшла на перше місце з 55,73% голосів.

На другому місці з 17,07% голосів опинилася партія екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі «Єдиний національний рух» (ЄНР), на третьому з 10,4% голосів – партія «Європейська Грузія», що відкололася в минулому році від ЄНР.

Думка експертів

Професор грузинського Інституту державного управління Торніке Шарашенідзе вважає позитивним явищем об’єднання міністерств, так як скорочення адміністративних витрат позитивно відіб’ється на економіці країни.

Одночасно експерт вважає, що ці зміни не пройдуть безболісно для багатьох людей, які працювали в скасованих структурах. У той же час, за його словами, об’єднання і скорочення міністерств є необхідним заходом для підвищення ефективності роботи держапарату. Більш того, Шарашенідзе вважає, що до списку скасованих відомств можна було б додати і апарат держміністра з питань примирення і громадянської рівноправності, функції якого, як він каже, можна було передати іншому міністерству.

Водночас голова Нового політичного центру «Гірчі» Зураб Джапарідзе зазначив, що судити про здійснені зміни можна буде тільки після того, як уряд представить на розгляд в парламент проект бюджету на 2018-й рік, тобто коли буде наочним – чи є вони глибинними і чи мають на увазі серйозне скорочення адміністративних витрат, або ж мова йде про збереження колишньої кількості службовців у держструктурах, яких просто розподілять по різних міністерствах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 11:33 :24