Новини » Політика

Екс-депутат Держдуми: Росіяни втомилися від війни

Стосовно резолюції щодо миротворців на Донбасі спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер керується простими міркуваннями: Путіну у будь-якому разі потрібно дати можливість відповідно вийти із ситуації «з лицем».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив депутат Держдуми Росії (2009-2016 рр.) Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер і помічник президента РФ Владислав Сурков на зустрічі 13 листопада в Белграді обговорять питання щодо врегулювання конфлікту на сході України, зокрема, щодо миротворчої місії на Донбасі.

Ілля Пономарьов, що перебільшувати симпатію Трампа чи США до Росії не слід, адже нині у Штатах, почувши слово «росіянин», розпочинається ледь не «полювання», а ставлення до вихідців із РФ він охарактеризував як «токсичне». І це, на його думку, злочин, який вчинив Путін.

Стосовно резолюції щодо миротворців на Донбасі, як вважає Ілля Пономарьов, Курт Волкер керується простими міркуваннями: Путіну у будь-якому разі потрібно дати можливість вийти із ситуації «з лицем».

«Йому потрібно дати можливість виступити на російському телебаченні, мовляв ми вийшли із пропозиціями і їх прийняли, що у підсумку мирний процес пішов за тим сценарієм, який ми запропонували. А що там буде всередині цієї резолюції, не важливо», – вважає гість програми та наголосив, що для України важливий результат, а для російського президента – сказати, що «ми перемогли».

Ілля Пономарьов зазначив, що американці роблять одну помилку: вони вважають, що Путіну, ідучи на вибори, було би вигідно виступити миротворцем. Гість програми зауважив, що американці стежать за соціологією, яка говорить про те, що росіяни втомилися від війни.

«Але насправді ситуація всередині Росії складніша, адже існує велика кількість нехороших людей, яких Путін напряму вигодував за останні три роки на цій війні. Тому він не може піти у жодну сторону.

Він не може виступити супер-миротворцем, але йому невигідні бойові дії там, бо тоді громадяни говоритимуть, що ти не можеш цю війну зупинити. Тому, швидше, до виборів він не зробить нічого і не буде жодних резолюцій», – вважає Ілля Пономарьов.

Дипломат, директор департаменту міжнародних багатосторонніх відносин Фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Хара вважає, що миротворча місія для України – це намагання зупинити війну, а для Путіна – її продовжити.

Loading...