понеділок, 13 листопада, 2017, 17:25 Економіка
Американці інвестують $150 млн у виробництво літаків Ан-74, – «Укроборонпром»
Літак Ан-74. Фото: spotters.net.ua
Літак Ан-74. Фото: spotters.net.ua

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП), яке входить у структуру державного концерну «Укроборонпром», отримає інвестиції в розмірі 150 мільйонів доларів від американської компанії Oriole Capital Group для серійного виробництва літаків Ан-74. Інвестор отримає право на інвестиції у виробництво, модернізацію та збут літаків.

Про це повідомляє УНІАН.

Як розповіли у прес-службі концерну «Укроборонпром» відповідні домовленості між «Харківським державним авіаційним виробничим підприємством» і американської Oriole Capital Group були досягнуті під час міжнародної виставки Dubai Airshow 2017, яка проходить в Об’єднаних Арабських Еміратах.

«У першу чергу мова йде про серійне виробництво на потужностях ХДАВП українських Ан-74 в різних модифікаціях. У свою чергу Oriole Capital Group отримає право на інвестиції у виробництво, модернізацію та збут цих літаків. Ключовим елементом цього стратегічного партнерства є модернізація існуючого виробництва, повне залучення всіх 3000 фахівців харківського підприємства, а також програма з модернізації літаків і авіоніки, яка допоможе підвищити унікальні експлуатаційні можливості літака Ан-74», – йдеться у повідомленні.

У прес-службі також зазначили, що ХДАВП буде отримувати замовлення на виготовлення запасних частин для літальних апаратів, проведення технічного обслуговування і навчання пілотів. Зазначається, що домовленість передбачає планування і реалізацію проекту протягом значного терміну.

«Це означає, що «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство» отримало стабільний багаторічний план розвитку, який забезпечує його ефективну роботу, розширення виробничих потужностей, створення нових робочих місць і збільшення прибутку, а разом з цим – відрахувань до бюджету України», – мовиться у повідомленні.

Генеральний директор «Укроборонпрому» Роман Романов зазначив, що домовленість щодо залучення інвестицій з США є надважливою подією для України.

«Вперше на авіабудівне підприємство нашої країни заходить потужний інвестор міжнародного рівня, який планує вкладати кошти протягом багатьох років. Це є доказом того, що підприємства «Укроборонпрому» є надійними партнерами світового рівня, які гарантують якісне та своєчасне виконання замовлень. Фактично, це чіткий сигнал, що «зелене світло» для інших інвесторів, які зараз обмірковують можливість інвестицій в українську високотехнологічну промисловість», – цитує прес-служба Романова.

Державний концерн «Укроборонпром» – це об’єднання багатопрофільних підприємств різних галузей оборонної промисловості України. До складу концерну увійшли підприємства, які здійснюють господарську діяльність у сфері розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів, беруть участь у військово-технічному співробітництві з іноземними державами. Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП) спеціалізується на випуску літаків сімейства «Антонов», зокрема, моделей Ан-74, Ан-140, Ан-148.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 07:23:41