Новини » Суспільство 12 листопада, 2017, 11:00 блоги
Фітнес-блог. Біль у суглобах після тренувань: у чому причина і як його уникнути?
Уляна Депутович
журналіст, фітнес-тренер

Люди, які приходять в зал, часто жаліються на біль у суглобах, який став наслідком попередніх тренувань. У чому його причина і як цього уникнути?

Дуже часто біль в суглобах є результатом неправильної їх експлуатації. Часом ми хочемо добитися цілі за короткий термін, різко збільшуючи робочі ваги у базових вправах. М’язи ваші, можливо, з цим упораються, а ось суглоби можуть не витримати такого навантаження, тому не робіть цього.

Ще одна помилка – різко почати тренуватись кожного дня, щоб якнайшвидше схуднути. Ваші суглоби будуть стиратися, тому не впадайте у крайнощі. Результатом надмірного навантаження і неправильної техніки виконання вправ можуть стати захворювання, які залишаться з вами на все життя. Наприклад, артроз колін.

Одна із ніколи не випрямляйте рук до кінця на жимі лежачи, сидячи, тягах блоку.

Одна з найпопулярніших хиб у техніці виконання вправ – вирівнювати суглоби до кінця. Коли виконуєте присідання, ні в якому разі, піднімаючись, не вирівнюйте коліна на 100%, щоб забрати надмірне навантаження на них.

Те саме стосується виконання планки – завжди тримайте лікті трішечки розслабленими і ніколи не випрямляйте рук до кінця на жимі лежачи, сидячи, тягах блоку.

Така проста техніка безпеки допоможе вберегти ваші суглоби. Адже стерта хрящова тканина – це на все життя, і відновити її не можливо.

Якщо у вас болять коліна, ні в якому разі не ігноруйте цей біль. Заберіть вправи, які надмірно навантажують цей суглоб: присідання, випади, ударні кардіонавантаження. Пропийте хондропротектори, які допоможуть призупинити руйнування, і обов’язково пройдіть діагностику.

До речі, суглоби в жодному разі не можна гріти і мазати зігріваючими мазями. Найкраще біль та набряк знімають охолоджуючі гелі та звичайний лід.

Читайте також, Фітнес-блог. П’ять фішок для швидкого схуднення

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-27 05:40 :14